اثرات صابون زرد چوبه برای زیبایی پوست

1. زردچوبه: 

صد ها سال است در سراسر جهان زرد چوبه خواص زیبایی داشته است. ادویه روشن، زرد و نارنجی از زنجبیل تهیه شده است. که به عنوان ادویه جات ترشی جات و یا در مکمل ها و دیگر محصولات زیبایی و پوست در دسترس است.

زرد چوبه مزایای بهداشتی خود را در درجه اول به دلیل کورکومین، یک مولکول زیست فعال به ارمغان می آورد. کورکومین دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. تحقیقات علمی مدرن اکنون شروع به مطالعه تاثیر زرد چوبه می کند، اما بسیاری معتقدند که استفاده آن برای پوست مفید است.

 

2.  زرد چوبه دارای خواصی است که به درخشش طبیعی پوست کمک می کند:

زرد چوبه حاوی آنتی اکسیدان ها و اجزای ضد التهابی است. این ویژگی ها ممکن است درخشندگی پوست را دو چندان کند.

ممکن است بخواهید ماسک صورت زرد چوبه را در خانه آزمایش کنید تا ببینید که آیا ادویه بر روی پوست چه تاثیری دارد. می توانید مقادیر کمی از ماست یونانی، عسل و زرد چوبه را با هم مخلوط کند و روی صورت خود اعمال کنید. ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورت نگه دارید سپس بشوید.

زرد چوبه می تواند زخم ها را بهبود ببخشد: کورکومین موجود در زرد چوبه می تواند با کاهش التهاب و اکسیداسیون، زخم را بهبود بخشد. همچنین زخم های پوستی را کاهش می دهد. این باعث بهبود زخم های شما می شود.

مطالعات نشان داده اند که زرد چوبه می تواند به طور مثبت بر بافت و کلاژن نیز تاثیر بگذارد. مجله علوم زیستی توصیه می کند که کورکومین به عنوان فرمول بهینه سازی شده برای کار بهتر برروی زخم های پوست استفاده می شود.

3. زرد چوبه می تواند به پسوریازیس کمک کند:

ویژگی های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی زرد چوبه می تواند پسوریازیس را کنترل و به سایر علائم کمک کند. بنیاد ملی پسوریازیس می گوید که می توانید آن را به عنوان مکمل یا اضافه کردن به غذا مورد استفاده قراار دهید.

زرد چوبه به بافت زخم کمک می کند: ممکن است بخواهید ماسک صورت زرد چوبه را برای کمک به کاهش آکنه و هر گونه زخم ناشی از آن استفاده کنید. کیفیت ضد التهابی می تواند منافذ پوست را کنترل کند و نیز برای کاهش زخم مورد بسیار مناسبی است. این ترکیب می تواند از بروز آکنه جلوگیری کند.

4. زردچوبه با درمان اسکیزو در ارتباط است:

در یک مطالعه اولیه که در هند انجام شد، ترکیبی از زرد چوبه و نایم ( گیاه بومی هند)، در درمان زخم ها موثر بود. (گال یک بیماری ناشی از کنه های میکروسکوپی که خارش در پوست ایجاد می کند.)

5. زرد چوبه به طیف وسیعی از سایر شرایط پوستی کمک می کند:

مطالعات کافی برای ارائه شواهد قطعی در مورد اینکه چگونه زرد چوبه می تواند به دیگر بیماری های پوست کمک کند، وجود ندارد. با این حال پیشنهاد شده است که می تواند به اگزما، آلوپسی  و پلانوس کمک کند.

یک مطالعه در زمینه تحقیقات فیتوتراپی تحقیقات بیشتری را در مورد اثرات زرد چوبه بر روی شرایط پوستی مختلف توصیه می کند. مطالعه بر روی زرد چوبه به عنوان درمان پوستی در حال افزایش است.

6. ریسک استفاده از زرد چوبه برای پوست شما:

خطر استفاده از زرد چوبه وجود دارد. هنگام استفاده از زرد چوبه بهتر است به دوز، نوع محصول مورد استفاده و نحوه واکنش آن به سایر دارو های مصرفی دقت کنید.

زرد چوبه  قابلیت دسترسی بیولوژیکی دارد. به این معنی است که سوخت و ساز شما را افزایش داده و بدن زود آن را جذب نخواهد کرد.

هنگامی که زرد چوبه را روی پوست قرار می دهید می تواند به طور موقت پوست را لکه دار کرده و یا یک بقایای زرد روی پوست بماند، که طبیعی است. اما اگر آلرژی دارید، تماس مستقیم پوست می تواند باعث تحریک، قرمزی و تورم شود.

7. نحوه صابون زرد چوبه:

زرد چوبه دارای بسیاری از مزایا برای پوست است همچنین برای آکنه و پیری پوست بسیار موثر است. می تواند پوست را سفید کند و آن را روشن تر نشان دهد. اغلب در ماسک های صورت استفاده می شود. اما اگر دوست ندارید از ماسک ها استفاده کنید، صابون زرد چوبه می تواند جایگزین مناسبی باشد. ساخت صابون زرد چوبه آسان می باشد. و می توانید بصورت طبیعی آن را درست کنید. 

8. نحوه ساخت صابون زرد چوبه در دو روش:

1. پایه صابون ذوب و پور را به قطعات 2/1 اینج برش بزنید. این امر باعث می شود که صابون در مرحله بعد به راحتی ذوب شود. شما می توانید از هر نوع پایه صابونی استفاده نمایید. گلیسترین سفید محبوب است اما شیر بز یا کره لوکس تر است.

2. ذوب شدن پایه صابون در مایکروویو: مکعب ها را در لیوان یا کاسه مخصوص مایکروویو قرار دهید. به مدت 15 تا 30 ثانیه تا زمانی که پایه صابون ذوب شود.

3. مخلوط زرد چوبه: می توانید 1 قاشق چای خوری به آن اضافه کنید که در این صورت صابون رنگ روشن، زرد و طلایی خواهد داشت. اگر می خواهید صابون پرنگ تر باشد می توانید کمی بیشتر به آن اضافه کنید.

4. روغن های معطر و ضروری را اضافه کنید: از هر روغنی که می خواهید استفاده کنید باید 2 قاشق اضافه شود. میتوانید فقط یک نوع روغن یا ترکیبی از 2 تا 3 روغن را برای عطر های منحصر به فرد استفاده کنید. انتخاب های عالی شامل لیمو و اسطو خودوس است.

  • برای عطر بیشتر صابون روغن کمتری استفاده کنید.
  • اگر از روغن های اصل استفاده می کنید به جای روغن های معطر مطمئن شوید پوست به آن حساسیت ندارد.
  • از روغن های معطر شمع سازی استفاده نکنید زیرا مطمئن نیستند و برای پوست مناسب نیست.

5. استفاده از جوی دو سر: می توانید به صابون، جوی دو سر هم اضافه کنید زیرا برای پوست بسیار مفید می باشد مخصوصا پوست های دارای آکنه. 

6. همه مواد را در یک کاسه بریزید و هم بزنید تا رنگ و بافت آن کاملا یک دست شود. اطراف و زیر کاسه را  بسابید. و بعد از آن اگزوفیلانت (ماده ای برای از بین بردن سلول های مرده پوست) را اضافه کنید. اگر ته نشین شد مشکلی نیست و طبیعی است.

7. صابون را در یک قالب پلاستیکی یا سیلکون بریزید. و از اسپاتل لاستیکی برای تمیزی کاسه استفاده کنید.

8. به آرامی روی قالب ضربه بزنید تا حباب ها به بالا بیایند اگر به سطح آمدند با استفاده از الکل روی آن را صاف کنید.

9. اجازه دهید صابون به مدت 12 تا 24 ساعت سرد شود. صابون را در یخچال قرار ندهید برای اینکه سرد شود. به نظر ایده ی  خوبی است که در یخچال قرار دهید اما ممکن است غذا ها و مواد خوراکی داخل یخچال طعم و بوی صابون بگیرند. در ادامه صابون را با پلاستیک بپوشانید قبل از اینکه سرد شود  و مطمئن شوید بسته محکم آن را بسته بندی کرده اید.

10. صابون را از قالب بیرون بیاورید اگر سخت بود بیرون آوردنش آن را به مدت 1 ساعت داخل فریزر قرار دهید این امر باعث می شود راحت تر از قالب بیرون بیاید. اگر از یک قالب نچسپ استفاده کنید می توانید صابون را با یک چاقوی تیز برش دهید. و می توانید صابون را به 6 تا 8 تکه ببرید.

9. مرحله دوم ساخت صابون زردچوبه:

1. شب قبل از اینکه چای سبز خوردید. یک پارچ را با (243.425 گرم) آب پر کنید و دو کیسه چای سبز دم کرده سرد به آن اضافه کنید. آن را در یخچال قرار دهید. صبح کیسه ها را فشار داده و سپس دور بریزید. چای سبز با توجه به خواص آنتی اکسیدانی جایگزین خوبی است. اگر نمی خواهید از چای سبز استفاده کنید می توانید این مراحل را انجام ندهید.

2. چای را در جای خشک و گرم قرار دهید. از یک ترازو برای اندازه گیری چای استفاده کنید. (334.52 گرم) چای سبز باید باشد. و آن را گرم کنید. می توانید چای باقی مانده را بنوشید یا در دستور دیگری از آن استفاده کنید.

3. باید وزن آب را اندازه گیری کنید. و نمی توانید از پارچ یا شیشه استفاده کنید.

4. اگر نمی خواهید از چای سبز استفاده کنید پارچ را  به میزان (334.52 گرم) پر کنید.

5. استفاده از وسایل حفاظتی و تهویه مناسب: از عینک و دستکش های لاستیکی استفاده کنید. پنجره را باز کنید. اگر از اجاق گاز استفاده می کنید فن خروجی را روشن کنید. به این دلیل که لیزاکسید بعد از گرم شدن گاز هایی تولید خواهد کرد.

6. پودر صابون پزی را به مخلوط اضافه کنید: از ترازو برای اندازه گیری استفاده کنید(138.91گرم) چربی (هیدروکسید سدیم) استفاده کنید. به طور آهسته به پارچ اضافه نمایید و با یک قاشق پلاستیکی هم بزنید و توجه داشته باشید آب را به آن اضافه نکنید زیرا به جوش می آید.

7. روغن و کره را در یک ظرف ضد زنگ ذوب کنید: ابتدا روغن و کره را اندازه گیری کرده و در یک ظرف ضد  زنگ مخلوط نمایید. و سپس در مایکروویو قرار دهید. برای این کار از ظرف آلومینیومی استفاده نکنید.

8. صبر کنید تا محلول  به 95 تا 110 درجه سانتی گراد برسد. هنگامی که این به این درجه رسید، محلول سدیم لاکتات را بجوشانید. پودر زرد چوبه را در مخلوط روغن و کره با استفاده از مخلوط کن، مخلوط نمایید.
9. محلول چای را در مخلوط روغن و کره مخلوط کنید: برای مخلوط کردن هر دو مواد از مخلوط کننده چوبی استفاه کنید. همچنین هنگامی که مخلوط رنگ گرفت می توانید از روغن های معطر هم استفاده کنید.

10. مواد را کاملا مخلوط کنید تا حالت پیدا کند. بعد از این مرحله می توانید آن را به قالب اضافه کنید. در این مرحله بهتر است با سرعت آن را انجام دهید.

11. صابون را بسته بندی و خشک کنید: با استفاده از یک پلاستیک آن را بسته بندی کنید سپس حوله یا پتو روی آن قرار دهید. اگر از یک قالب چوبی استفاده می کنید 1 روز باید بماند تا خشک شود اما اگر از قالب سلیکون استفاده می کنید باید 2 تا 3 روز بماند تا خشک شود. صابون را از قالب جدا کرده و سپس برش دهید.

نوشته شده در تاریخ 1398/6/3 ترجمه شده از: 

healthline

wikihow

 

Turmeric

For hundreds of years, people around the world have linked turmeric to healing properties and cosmetic benefits. The bright, yellow-orange spice is related to ginger. It’s available as a ground spice or in supplements and other beauty and dermatology products.

Turmeric gets its health benefits primarily because of curcumin, a bioactive component. Curcumin has anti-inflammatory and antioxidant properties.

Modern scientific research is just beginning to study the positive impact of turmeric, but many believe it has several beneficial uses for the skin. Here are some ways turmeric may benefit your skin

It contains properties that contribute to a natural glow

Turmeric contains antioxidants and anti-inflammatory components. These characteristics may provide glow and luster to the skin

You may want to try a turmeric face mask at home to see if the spice has any positive effects on your skin. You can mix small amounts of Greek yogurt, honey, and turmeric together and apply to your face. Keep the mask on for 15 minutes and then wash off with water.

It can heal wounds

The curcumin found in turmeric can help wounds heal by decreasing inflammation and oxidation. It also lowers the response of your body to cutaneous wounds. This results in your wounds healing more quickly.

Studies have found that turmeric can positively affect tissue and collagen as well. The journal Life Sciences recommends applying curcumin as an optimized formula to best work on skin wounds.

It can help your psoriasis

The antioxidant and anti-inflammatory qualities of turmeric may help your psoriasis by controlling flares and other symptoms.

The National Psoriasis Foundation states that you can use it as a supplement or by adding it to food

It may help with acne scarring

You may want to try a turmeric face mask to help reduce acne and any resulting scars. The anti-inflammatory qualities can target your pores and calm the skin. Turmeric is also known to reduce scarring. This combination of uses may help your face clear up from acne breakouts.

It may help with a range of other dermatological conditions

There aren’t enough studies to provide conclusive evidence about how turmeric can help other skin conditions. However, it’s suggested that it can help with eczema, alopecia, lichen planus, and other skin issues.

A study in Phytotherapy Research recommends further research on the effects of turmeric on various skin conditions. Interest in studying turmeric as a skin treatment is increasing

Risks of using turmeric for your skin

There are risks of using turmeric. When using turmeric, you need to be careful about the dosage, the type of product you use, and how it might react to other medications you take.

Turmeric has a low bioavailability. This means that your metabolism burns it off quickly and your body doesn’t absorb much.

When applied to the skin, turmeric can temporarily stain the skin or leave a yellow residue. This is normal. But if you’re allergic, direct skin contact can cause irritation, redness, and swelling.

How to Make Turmeric Soap

Turmeric has many skin benefits, and is great for acne and aging skin. It can also help whiten your skin and make it appear brighter.t's most commonly used in face masks, but if you don't like to use those, then turmeric soap may just be the answer for you. Soap making is fun and easy, once you know what to do

Cut the melt-and-pour soap base into 1-inch (2.54-centimeter) chunks. This will make the soap easier to melt in the next step.

You can use any type of base you want. White glycerin is popular, but goat milk or shea butter would be more luxurious!

Melt the soap base in the microwave. Place the cubes into a glass, microwave-safe bowl. Heat them in the microwave at 15 to 30-second intervals until the soap base melts. Stir the base between each interval

Stir in the ground turmeric. Plan on using about 1 teaspoon. This will give your soap a bright, golden-yellow color. If you want something deeper, you can add in a little bit more.

  • Add in some essential oil or soap making fragrance oil. You will need 2 teaspoons total of either oil. You can use just one type of oil or a combination of 2 to 3 oils for a unique fragrance. Great choices include lemon and lavender
  • For a more subtle fragrance, use less essential oil.
  • If you are using essential oils instead of soap making fragrance oils, make sure that they are skin safe.
  • Do not use candle-making fragrance oils. They are not the same thing, nor are they skin-safe.

Add in an exfoliant, if desired. A great choice would be ground oatmeal because of how beneficial it is for skin, especially acne-prone ski You can also use other exfoliants as well, such as ground apricot seeds, which you can get in the soap making section of an arts and crafts store. Plan on using about 1 tablespoon of your desired exfoliant.

Stir everything together with a rubber spatula. Keep stirring until the color and texture are consistent. Scrape the bottom and sides of the bowl often. If you added in an exfoliant, be aware that it may settle. This is normal

Pour the soap into a plastic or silicone soap making mold. Use the rubber spatula to help scrape the bowl clean so that you don't waste any of your soap base

Tap the mold gently. This will bring any air bubbles to the surface. If you see any, lightly mist them with rubbing alcohol.

Allow the soap to cool for 12 to 24 hours. Do not put them into the fridge or freezer.Even though this seems like a good idea, it will affect the interior temperature of your fridge or freezer. Your food may also get a soapy taste.

For a smoother finish, cover the top of the soap with plastic wrap before setting it aside to cool. Be sure to press the wrap into the soap

De-mold the soap. If the soap is hard to remove, you can put it into the freezer for up to 1 hour. This will help loosen the soap from the mold.

If you used a lager mold, cut the soap into smaller bars using a sharp knife. You should be able to get about 6 to 8 bars.  

Brew the green tea the night before, if you wish to use it. Fill a pitcher with 15 ounces (425.243 grams) of water and add two bags of cold brew green tea. Leave the pitcher in the fridge overnight. Squeeze the bags the next morning, then discard them

Green tea is a great substitute for water thanks to its antioxidant properties.

If you don't want to use green tea, you can skip this step and use plain water instead.

Pour the tea into a heat-safe pitcher. Use a digital scale to measure out 11.8 ounces (334.52 grams) of the prepared green tea. Pour it into a heat-safe pitcher.You can drink any leftover tea, discard it, or use it in another recipe.

You must measure the water by weight. Don't use a measuring glass.

If you don't want to use green tea, fill the pitcher with 11.8 ounces (334.52 grams) of water instead.

Put on protective gear and have good ventilation. Put on a pair of safety goggles and heavy-duty rubber gloves. The type that you use to clean your kitchen work well. Open up a window. If you are working over your stove, turn on the exhaust fan. Lye is caustic, and the solution in the next step will get hot; it will also produce fumes.

Stir the lye to the pitcher. Use the digital scale to measure out 4.9 ounces (138.91 grams) of lye (sodium hydroxide). Slowly add the lye into the pitcher. Give the solution a stir with a plastic or wooden spoon.

Never add water to lye, or the solution will erupt

Melt the oils and butters in a stainless steel pot over medium heat. Use the digital scale to measure out the oils and the butters first. Stir them together in a stainless steel pot, then melt them on the stove over medium heat.

Do not use an aluminum pot for this

Wait for the solution and mixture to reach 95 to 110°F (35 to 44°C). Once that happens, stir the sodium lactate to the lye solution. Mix the turmeric powder into the oil-and-butter mixture using a stick blender

Mix the lye solution into the oil-and-butter mixture. Use a stick blender to mix the two together. When the mixture reaches a light trace, you can add a fragrance oil if you want to.

Blend the mixture it reaches a medium trace. Once that happens, you are ready to add it to your mold. You have to work quickly during the next few steps as.

Insulate and dry the soap. Cover the soap with plastic wrap, then place a folded towel or blanket on top. If you are using a wooden mold, wait 1 day before continuing. If you are using a silicone mold, wait 2 to 3 days. Remove the soap from the mold, then cut it.

اشتراک گذاری بازگشت به منو بازگشت به بالا