یوگا

1. مزایای یوگا:

به معنی اتحادیه است، یوگا یک عمل باستانی که مشتق از کلمه سانسکریت ذهن و بدن را گرد هم می آورد. این تمرینات شامل تنفس، مراقبه و مضامین است که به منظور تشویق آرامش و کاهش استرس طراحی شده است. گفته می شود تمرین یوگا برای سلامتی روحی و جسمی فواید بسیاری دارد، هر چند که تمام این مزایا از نظر علمی مورد حمایت قرار نگرفته است.

 https://www.gandumkala.com/public/images/naghd/naghd1566657232.jpg

2. باعث کاهش استرس:

یوگا به دلیل توانایی خود در کاهش استرس و تقویت آرامش شاخته شده است. در حقیقت، مطالعات متعدد نشان داده اند که می تواند ترشح کورتیزول، هورمون استرس اولیه را کاهش دهد.  در یک مطالعه اثرات قدرتمند یوگا بر استرس را با پیروی از 24 زن که خود را مضطرب از نظر عاطفی می دانستند نشان داد. پس از یک برنامه یوگا سه ماهه، زنان از میزان کورتیزول به میزان قابل توجهی پایین تر بودند. آنها همچنین استرس، اضطراب، خستگی و افسردگی کمتری داشتند. یک مطالعه دیگر از 131 نفر نتایج مشابهی داشت، نشان می دهد10 هفته یوگا به کاهش استرس و اضطراب کمک کرده است. همچنین به بهبود کیفیت زندگی و سلامت روان کمک می کند.  هنگامی که همراه با سایر روشهای کاهش استرس، مانند مدیتیشن استفاده می شود، یوگا می تواند راهی قدرتمند برای کنترل استرس باشد.

3. تسکین دهنده اضطراب:

بسیاری از افراد تمرین یوگا را راهی برای کنار آمدن با احساس اضطراب انجام می دهند. تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می دهد یوگا می تواند به کاهش اضطراب کمک کند. در یک مطالعه 34 زن مبتلا به اختلال اضطراب دو بار در هفته به مدت دوماه در کلاس های یوگا شرکت کردند. در پایان مطالعه، افرادی که یوگا را تمرین می کردند از اضطراب پایین تری بودند. 

4. می تواند التهاب را کاهش دهد:

علاوه بر بهبود سلامت روان شما، برخی از مطالعات نشان می دهند که تمرین یوگا می تواند التهاب را کاهش دهد. التهاب یک پاسخ ایمنی طبیعی است، اما التهاب مزمن می تواند در ایجاد بیماری هایی مانند بیماری قلبی، دیابت و سرطان نقش داشته باشد. یک مطالعه در سال 2015، 218 شرکت کننده ها  را به دو گروه تقسیم کرد: کسانی که به طور مرتب یوگا تمرین می کردند و کسانی که تمرین نداشتند. سپس هر دو گروه برای القای استرس، تمرینات متوسط و شدید را انجام دادند. در پایان مطالعه، افرادی که یوگا را تمرین می کردند نسبت به افرادی که تمرین کرده بودند التهاب کمتری داشتند. به طور مشابه، یک مطالعه کوچک در سال 2014 نشان داد که 12 هفته یوگا نشانگرهای التهابی را در بازماندگان سرطان پستان با خستگی زیاد کاهش می دهد. اگر چه تحقیقات بیشتری برای تایید اثرات مفید یوگا بر التهاب مورد نیاز است، اما این یافته ها نشان می دهد که به محافظت در برابر برخی از بیماری های ناشی از التهاب مزمن کمک خواهد کرد. 

5. بهبود سلامت قلب:

از پمپاژ خون در بدن تا تامین مواد مغذی مهم برای سلامتی بدن، سلامت قلب برای سلامت کلی است. مطالعات نشان می دهد که یوگا می تواند به بهبود سلامت قلب و کاهش چندین عامل خطر بیماری قلب کمک کند. یک مطالعه نشان داد که شرکت کنندگان بالای 40 سال که به مدت 5 سال یوگا را تمرین می کردند فشان خون و ضربان پالس پایین تری نسبت به کسانی که تمرین نداشتند بود. فشار خون بالا یکی از دلایل عمده مشکلات قلبی مانند سکته قلبی و سکته مغزی است. کاهش فشار خون شما می تواند به کاهش خطر بروز این مشکلات کمک کند. برخی تحقیقات نشان می دهد که ترکیب یوگا در یک سبک زندگی سالم می تواند به کند شدن پیشرفت بیماری های قلبی کمک کند. یک مطالعه 113 بیمار مبتلا به بیماری قلبی را دنبال کرد. و به بررسی اثرات تغییر در سبک زندگی که شامل یک سال آموزش یوگا همراه با اصلاحات رژیم غذایی و مدیریت استرس بود، اشاره کرد.

6. بهبود کیفیت زندگی:

یوگا به عنوان یک درمان کمکی برای بهبود کیفیت زندگی برای بسیاری از افراد به طور فراینده ای رایج است. در یک مطالعه، 135 سالمند به شش ماه یوگا، پیاده روی با یک گروه کنترل اختصاص داده شدند تمرین یوگا در مقایسه با سایر گروه ها کیفیت زندگی و همچنین خستگی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیده است. مطالعات دیگر بررسی کرده اند که چگونه یوگا می تواند کیفیت زندگی را بهبود بخشد و علائم بیماران مبتلا به سرطان را کاهش دهد. در یک مطالعه، زنان مبتلا به سرطان پستان که تحت شیمی درمانی قرار گرفته اند، دنبال شدند. یوگا علائم شیمی درمانی مانند تهوع و استفراغ را کاهش داده و در عین حال کیفیت کلی زندگی را نیز بهبود می بخشد. یک مطالعه مشابه بررسی کرد گه چگونه هشت هفته یوگا زنان مبتلا به سرطان  پستام را تحت تاثیر قرار داده است. در پایان مطالعه، زنان با پیشرفت در میزان جذابیت، پذیرش و آرامش از درد و خستگی کمتری برخوردار بودند.

7. مبارزه با افسردگی:

برخی مطالعات نشان می دهد که یوگا اثر ضد افسردگی داشته و می تواند به کاهش علائم افسردگی کمک کند. به این دلیل است که یوگا قادر است سطح کورتیزول را کاهش دهد، یک هورمون استرس که بر میزان سروتونین تاثیر می گذارد، انتقال دهنده عصبی که اغلب با افسردگی همراه است. در یک مطالعه، شرکت کنندگان در یک برنامه وابستگی به الکل، نوع خاصی از یوگا را که بر تنفس ریتمیک تمرکز دارد، تمرین کردند. پس از دو هفته، شرکت کنندگان علائم کمتری از افسردگی و سطح  کورتیزول پایین داشتند. هومورمونی که مسئول تحریک ترشح کورتیزول است همچنین دارای سطح پایین تری است.

8. بهبود تنفس:

پرنیایاما یا همان تنفس یوگی عملی در یوگا است که بر کنترل نفس از طریق تمرینات و تکنیک های تنفس تمرکز دارد. بسیاری از انواع یوگا تنفسی را شامل می شوند. چندین مطالعه نشان داده اند که تمرین یوگا می تواند به بهبود تنفس کمک کند. در یک مطالعه 287 دانشجوی کالج کلای 15 هفته ای را برگزار کردند که به آن ها نکات مختلف یوگا و تمرینات تنفسی آموزش داده می شد. در پایان مطالعه، آنها افزایش قابل توجهی در ظرفیت حیاتی داشتند. ظرفیت حیاتی اندازه گیری حداکثر مقدار هوا است که می تواند از ریه ها خارج شود. به ویژه برای مبتلایان به بیماری ریه، مشکلات قلبی و آسم بسیار مهم است. یک  مطالعه دیگر در سال 2009 نشان داد که تمرین تنفس یوگا علائم و عملکرد ریه را در بیماران مبتلا به آسم خفیف تا متوسط بهبود می بخشد.

9. تسکین میگرن:

میگرن سردرد های مکرر است که هرسال 1 نفر از 7 آمریکایی را تحت تاثیر قرار می دهد. به طور سنتی میگرن برای تسکین و مدیریت علائم با دارو هایی درمان می شود. با این حال، شواهد در حال افزایش نشان می دهد که یوگا می تواند یک درمان کمکی مفید برای کاهش فراوانی میگرن باشد.

10. نمونه هایی از اشکال مختلف یوگا عبارتند از:

·        هاتا فرم که اغلب با یوگا همراه است، یک سری حرکات اساسی را با تنفس ترکیب می کند.

·        ویناسا مجموعه ای از پوزها که همواره به یک دیگر می چرخند.

·        قدرت یک تمرین سریعتر و با شدت بالا تر که باعث ایجاد ماهیچه می شود.

·        آشتانگا مجموعه ای است که همراه با یک تکنیک مخصوص تنفس همراه است

·        بیکرام همچنین به عنوان یوگا داغ شناخته می شود این مجموعه از 26 حالت چالش بر انگیز است که در یک اتاق با دمای بالا گرم می شود.

·        آبینگار نوعی یوگا که از غرفه هایی مانند بلوک، تسمه و صندلی استفاده می کند تا بتواند بدن شما را به سمت تراز مناسب حرکت دهد.

نوشته شده در تاریخ 1398/6/2 ترجمه شده از: 

healthline

webmd

BenefitsYoga

 Derived from the Sanskrit word “yuji,” meaning yoke or union, yoga is an ancient practice that brings together mind and body.

It incorporates breathing exercises, meditation and poses designed to encourage relaxation and reduce stress.

Practicing yoga is said to come with many benefits for both mental and physical health, though not all of these benefits have been backed by science.

 Can Decrease Stress

Yoga is known for its ability to ease stress and promote relaxation.

In fact, multiple studies have shown that it can decrease the secretion of cortisol, the primary stress hormone.

One study demonstrated the powerful effect of yoga on stress by following 24 women who perceived themselves as emotionally distressed.

After a three-month yoga program, the women had significantly lower levels of cortisol. They also had lower levels of stress, anxiety, fatigue and depression.

Another study of 131 people had similar results, showing that 10 weeks of yoga helped reduce stress and anxiety. It also helped improve quality of life and mental health.

When used alone or along with other methods of alleviating stress, such as meditation, yoga can be a powerful way to keep stress in check.

Relieves Anxiety

Many people begin practicing yoga as a way to cope with feelings of anxiety.

Interestingly enough, there is quite a bit of research showing that yoga can help reduce anxiety.

In one study, 34 women diagnosed with an anxiety disorder participated in yoga classes twice weekly for two months.

At the end of the study, those who practiced yoga had significantly lower levels of anxiety than the control group.

May Reduce Inflammation

In addition to improving your mental health, some studies suggest that practicing yoga may reduce inflammation as well.

Inflammation is a normal immune response, but chronic inflammation can contribute to the development of pro-inflammatory diseases, such as heart disease, diabetes and cancer .

A 2015 study divided 218 participants into two groups: those who practiced yoga regularly and those who didn’t. Both groups then performed moderate and strenuous exercises to induce stress.

At the end of the study, the individuals who practiced yoga had lower levels of inflammatory markers than those who didn’t.

Similarly, a small 2014 study showed that 12 weeks of yoga reduced inflammatory markers in breast cancer survivors with persistent fatigue.

Although more research is needed to confirm the beneficial effects of yoga on inflammation, these findings indicate that it may help protect against certain diseases caused by chronic inflammation.

 Could Improve Heart Health

From pumping blood throughout the body to supplying tissues with important nutrients, the health of your heart is an essential component of overall health.

Studies show that yoga may help improve heart health and reduce several risk factors for heart disease.

One study found that participants over 40 years of age who practiced yoga for five years had a lower blood pressure and pulse rate than those who didn’t.

High blood pressure is one of the major causes of heart problems, such as heart attacks and stroke. Lowering your blood pressure can help reduce the risk of these problems.

Some research also suggests that incorporating yoga into a healthy lifestyle could help slow the progression of heart disease.

A study followed 113 patients with heart disease, looking at the effects of a lifestyle change that included one year of yoga training combined with dietary modifications and stress management.

Improves Quality of Life

Yoga is becoming increasingly common as an adjunct therapy to improve quality of life for many individuals.

In one study, 135 seniors were assigned to either six months of yoga, walking or a control group. Practicing yoga significantly improved quality of life, as well as mood and fatigue, compared to the other groups.

Other studies have looked at how yoga can improve quality of life and reduce symptoms in patients with cancer.

One study followed women with breast cancer undergoing chemotherapy. Yoga decreased symptoms of chemotherapy, such as nausea and vomiting, while also improving overall quality of life.

A similar study looked at how eight weeks of yoga affected women with breast cancer. At the end of the study, the women had less pain and fatigue with improvements in levels of invigoration, acceptance and relaxation.

May Fight Depression

Some studies show that yoga may have an anti-depressant effect and could help decrease symptoms of depression.

This may be because yoga is able to decrease levels of cortisol, a stress hormone that influences levels of serotonin, the neurotransmitter often associated with depression (20Trusted Source).

In one study, participants in an alcohol dependence program practiced Sudarshan Kriya, a specific type of yoga that focuses on rhythmic breathing.

After two weeks, participants had fewer symptoms of depression and lower levels of cortisol. They also had lower levels of ACTH, a hormone responsible for stimulating the release of cortisol

Could Help Improve Breathing

Pranayama, or yogic breathing, is a practice in yoga that focuses on controlling the breath through breathing exercises and techniques.

Most types of yoga incorporate these breathing exercises, and several studies have found that practicing yoga could help improve breathing.

In one study, 287 college students took a 15-week class where they were taught various yoga poses and breathing exercises. At the end of the study, they had a significant increase in vital capacity.

Vital capacity is a measure of the maximum amount of air that can be expelled from the lungs. It is especially important for those with lung disease, heart problems and asthma.

Another study in 2009 found that practicing yogic breathing improved symptoms and lung function in patients with mild-to-moderate asthma.

Improving breathing can help build endurance, optimize performance and keep your lungs and heart healthy.

May Relieve Migraines

Migraines are severe recurring headaches that affect an estimated 1 out of 7 Americans each year.

Traditionally, migraines are treated with medications to relieve and manage symptoms.

However, increasing evidence shows that yoga could be a useful adjunct therapy to help reduce migraine frequency.

Examples of different yoga forms include:

Hatha. The form most often associated with yoga, it combines a series of basic movements with breathing.

Vinyasa. A series of poses that flow smoothly into one another.

Power. A faster, higher-intensity practice that builds muscle.

Ashtanga. A series of poses, combined with a special breathing technique.

Bikram. Also known as "hot yoga," it's a series of 26 challenging poses performed in a room heated to a high temperature.

Iyengar. A type of yoga that uses props like blocks, straps, and chairs to help you move your body into the proper alignment.

اشتراک گذاری بازگشت به منو بازگشت به بالا