اسپاگتی را متفاوت و خوشمزه بخورید!

1. اسپاگتی(ماکارونی):

ماکارونی معمول در ایران که به صورت رشته های نازک تهیه می شود، در واقع همان اسپاگتی ایتالیایی است. فرق این دو در روش پخت با ته دیگ و بی ته دیگ است. موادی که در تهیه ماکارونی به کار می رود کاملا منوط به سلیقه شماست. ماکارونی با گوشت چرخ کرده، مرغ و یا کالباس و حتی سبزیجات. ادویه جاتی که در ماکارونی به کار می روند هم نسبی و سلیقه ای هستند.

مواد لازم:

ماکارونی

400 گرم

گوشت چرخ کرده

250 گرم

پیاز

1 عدد متوسط

پودر سیر

1 قاشق غذا خوری

پودر فلفل قرمز

2/1 قاشق غذا خوری

ادویه پیتزا

1 قاشق چای خوری

جوز هندی

2/1 قاشق چای خوری

نمک

به مقدار کافی

سس کچاب

100 گرم

روغن مایع

100 میلی گرم

پنیر موتزارلا

100 گرم

قارچ

200 گرم(دلخواه)

سیب زمینی

2 عدد

 

طرز تهیه:

  1. چنانچه تمایل داشته باشید ماکارونی را به روش ایرانی تهیه کنید، مقداری آب، 2 قاشق روغن مایع و 2 قاشق نمک را جوش آورده و ماکارونی را طبق دستور روی جلد آن به مدت 8 تا 10 دقیقه در آب در حال جوش قرار دهید تا نرم شود. 
  2. برای تهیه ماکارونی به روش ایتالیایی آن یا همان اسپاگتی، مانند روش قبل که توضیح داده شد، آب را به همراه یک قاشق نمک و یک قاشق روغن به جوش آورده و ماکارونی را در آب جوش قرار دهید. ولی طبق فرق اساسی در ذائقه ایرانی ها، و تمایل ما به خوب پخته شدن بافت ماکارونی و تجربه شخصی ، به شما پیشنهاد می کنیم ماکارونی را  در 2 برابر زمانی که روی دستور آن ذکر شده یعنی حدود 15 تا 17 دقیقه بجوشانید و سپس آبکشی کنید.
  3. برای تهیه خوراک ماکارونی، ابتدا یک پیاز متوسط را نگینی کرده و در 50 گرم روغن مایع تفت دهید. وقتی پیاز کمی طلایی شد، گوشت چرخ کرده را به پیاز اضافه کنید تا آب گوشت کشیده شود. سپس ادویه ها و سپس کچاب را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید و فقط به اندازه نصف استکان آب روی گوشت ریخته و حرارت را ملایم کنید تا حدود 5 دقیقه گوشت به آرامی بجوشد و مزه ها خوب با هم مخلوط شوند. سپس از روی حرارت بردارید. در صورتی که تمایل دارید از قارچ در ماکارونی خود استفاده کنید، قارچ را به همراه کمی نمک و 2 قاشق روغن مایع روی حرارت متوسط قرار دهید. در قابلمه را ببندید تا قارچ آب انداخته و در آب خود بپزد. سپس 2 دقیقه آن را نفت دهید. قارچ سرخ شده را به مایه گوشتی ماکارونی اضافه کنید.
  4. اگر تمایل دارید ماکارونی را به صورت اسپاگتی ایتالیایی صرف کنید، ماکارونی ها را در ظرف ریخته و روی آن مقداری پنیر بریزید. خوراک ماکارونی را روی پنیر ها ریخته و مجددا روی آن مقداری پنیر پیتزا بریزید.
  5. در تهیه ماکارونی به صورت ایرانی، بعد از اینکه ماکارونی را آبکش کرده و خوراک آن را آماده نمودید، 50 میلی لیتر روغن در ته قابلمه ریخته و روی آن سیب زمینی خام را که به صورت حلقه های با ضخامت نیم سانت برش زده اید را بچینید. سپس مقداری ماکارونی روی سیب زمینی ها ریخته و مقداری از خوراک آماده شده را روی ماکارونی بریزید.
    قابلمه را با لایه های ماکارونی و خوراک ماکارونی پر کرده و بعد از دم کن استفاده کنید. قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا حدود یک ساعت ماکارونی پخته و ته دیگ آن آماده شود. هنگام سرو ماکارونی، لابه لای ماکارونی در ظرفی که سرو می کنید، مقداری پنیر پیتزا بپاشید تا در اثر حرارت ماکارونی پنیر کمی آب شود.

نوشته شده در تاریخ 1398/5/24 برگرفته از سایت: yotaab

اشتراک گذاری بازگشت به منو بازگشت به بالا