معیار انتخاب لباسشویی

1. راهنمای خرید ماشین لباسشویی:

نحوه انتخاب ماشین لباسشویی ممکن است کار سختی باشد زیرا انواع مختلف ماشین لباسشویی و سایر راهکار های مورد نیاز قبل از خرید وجود دارد. به همین دلیل است که باید قبل از خرید ماشین لباسشویی  برای استفاده در منزل خود یک راهنما استفاده کنید.

نحوه انتخاب ماشین لباسشویی به توانایی شما  در تشخیص برخی از فاکتور ها و مواردی که قبل از خرید ماشین لباسشویی مورد نظر شما بستگی دارد. به عنوان مثال تعداد خوبی از ماشین لباسشویی از نظر ظرفیت، بار و عملکرد متفاوت هستند، در حالی که آنها همچنین دارای ویژگی های مختلفی مانند شستشوی سریع، برنامه های شستشو، کنترل شستشوی گرم، کنترل دما، نمایشگر دیجیتال، محافظ، قفل کودک و شروع تاخیر است.

2. انواع ماشین لباسشویی:

بسته به تعداد کارکردها، ماشین لباسشویی به دو دسته تقسیم می شود:

·        ماشین لباسشویی نیمه  اتوماتیک

·        ماشین لباسشویی کاملا اتوماتیک

3. ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک: ماشینهای شستشوی سطح معمولا ماشینهای شستشوی نیمه اتوماتیک دارای دو دیگ، یکی برای شستشو و دیگری برای خشک کردن است. بعد از شستشو، لباس ها را در دیگ قرار دهید. سپس لباس رابه صورت دستی به دیگ خشک منقل کنید. به طور کلی ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک نیاز به مداخله و کار دستی زیاد دارد.

اگر به دنبال شستن لباس در دستگاه هستید و یا کمر درد دارید، ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک برای شما مناسب نیست. تنها موردی که باعث می شود خرید ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک انتخاب شود، قیمت ارزان آن است.

4. ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک چگونه کار می کند: مقدار لازم آب را به دیگ ماشین لباسشویی اضافه کنید، شما باید این کار را بصورت دستی توسط سطل یا لوله آب جای (شیلنگ) انجام دهید. دستگاه سطح آب یا سرریز آب را کنترل نمی کند، وظیفه کاربر است ریختن آب را متوقف کند. مقدار لازم مواد شوینده را در دیگ  شستشو اضافه کنید. زمان شستشو و نوع پارچه را تنظیم کنید، این کار با شروع کار ماشینی ها انجام می شود. بعد از  زمان شستو شو ماشین لباسشویی به صورت اتوماتیک زنگ می خورد که نشان دهنده اتمام شستن می باشد.

5. مزایای ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک:

·        راندمان برق: در مقایسه با ماشین لباسشویی های همتای خود، برق بسیار کمتری مصرف می کند.

·        راندمان آب: با ریختن آب به صورت دستی، می توانید از هدر رفتن آب جلوگیری کنید.

·        عدم تامین آب مداوم: آیا نیاز به ادامه آبرسانی نیست؟ در صورت نیاز می توان توسط سطل آب ریخت، درحالی که سایر ماشین لباسشویی ها نیاز به تامین آب مداوم دارند. این یک ویژگی بسیار عالی خواهد بود که به بحران آب کمک خواهد کرد. 

·        طراحی قابل شستو شو: شستشوی نیمه اتوماتیک اجازه می دهد تا حتی بعد از شروع چرخه شستشو لباس به جا مانده را اضافه کنید، دیگر نیازی به انتظار نیست.

6. مضرات ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک:

باید آب بریزید و ... در نتیجه نیاز به مشارکت انسانی زیادی دارد.

خطرات الکتریکی: در صورت عدم اتصال صحیح برق، احتمال خطر برق گرفتگی وجود دارد. با وصل کردن ماشین لباسشویی از پریز برق دیواری در حین جابجایی لباس از یک دیگ به دیگری و خالی کردن لباس از دستگاه می توان از آن جلوگیری کرد.

ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک

ماشین لباسشویی کاملاً اتوماتیک

شما باید آب ، شستشو ، لباس های خشک را به صورت دستی پر کنید

مداخله شما لازم نیست

نیاز به جابجایی لباس از محفظه شستشو به خشک کردن دارید.

همه چیز به صورت خودکار از جمله شستشو ، آبکشی ، خشک است.

بعد از شستشو می توانید برخی از لکه های روی پارچه را مشاهده کنید

بعد از شستن هیچ لکه باقی نمی ماند

بعد از شستشو باید لباس ها را با اسکراب مالش دهید

نیازی به انجام هرگونه اسکراب کردن نیست

7. ظرفیت ماشین لباسشویی:

ظرفیت ماشین لباسشویی بستگی به تعداد افراد خانواده شما دارد. ظرفیت ماشین لباسشویی در کیلوگرم اندازه گیری می شود، این ارتباط مستقیم با وزن لباس هایی که قصد شستشو دارد. بعضی از لباس ها سبک هستند اما فضای زیادی مانند پتو در خود جای می دهند. در حالی که برخی دیگر از لباس ها دارای وزن هستند اما فضای کمی مانند شلوار جین را در خود جای می دهد. توصیه می شود فقط یک سوم را پر کنید تا لباس به راحتی  حرکت کند و کیفیت شست و شو بهتری داشته باشد.

سایز خانواده

ظرفیت تقریبی

تعداد لباس

فرد مجرد یا زوج

6 کیلوگرم

2 پیراهن

2 شلوار جین

1 ملافه

2 حوله کوچک

2 بالش

خانواده 3 نفره

7 کیلوگرم

3 پیراهن

3 شلوار جین

1 ملافه

2 حوله کوچک

2 بالش

خانواده 4 عضو

8 کیلوگرم

4 پیراهن

3 شلوار جین

1 ملافه

3 حوله کوچک

3 بالش

خانواده بزرگ

10+ کیلوگرم

3 پیراهن

3 شلوار جین

2 ملافه

6 حوله کوچک

6 بالش

8. ظرفیت ماشین لباسشویی بر اساس فرکانس شستشو:

اگر خانواده ای پر جمعیت دارید و هفته ای یک یا دو بار لباس هایتان را شستشو می دهید، به سراغ ماشین لباسشویی با ظرفیت زیاد بروید. اگر ماشین لباسشویی با ابعاد کوچک انتخاب کنید، مشکلی بزرگ نیست. شما باید لباس ها را در چند چرخه شستشو تقسیم کنید. فقط مسئله این است که شستن همه لباس ها مدت زمان زیادی خواهد برد. 

شروع با تاخیر: برخی ار مردم دوست دارند که پارچه را برای مدتی قبل در آب شوینده خیس کنند تا بهترین کیفیت شستشو را داشته باشند. برای خیساندن، شروع تاخیر مفیدترین ویژگی است. این ویژگی امکان تنظیم زمان بعد از چند ساعت کار  برای شروع دستگاه را فراهم می کند. ماشین لباسشویی مقدار لازم آب، مواد شوینده را پر کرده و دستگاه را تا مدت زمان مشخص شده متوقف می کند. در این زمان ، لباس ها در آب مواد شوینده خیس می شوند و باعث می شوند به راحتی از شر لکه ها خلاص شوید.

بخار شستشو: این مورد پیشرفته ترین ویژگی است و فقط در گران ترین ماشین های لباسشویی موجود است. از بخار، گرما و رطوبت استفاده می کند و با نیرو بر روی این لباس ها می گذرد. شستشوی جریان به از بین بردن لکه های سخت کمک می کند و باعث می شود لباس ها بدون لکه و کاملا تمیز شوند.

9. چیز هایی که باید قبل از خرید ماشین لباسشویی در خاطر داشته باشید:

جنس دیگ: دیگ باید از جنس استیل ساخته شده باشد. دیگ لباسشویی ممکن است زنگ بزند.

پس بهتر است جنس آن از استیل ضد زنگ باشد. با توجه به اینکه مقاومت زیادی در برابر چرخش زیاد دارند و ماندگارتر هم هستند.

تنظیمات شستشو: برخی از ماشین های شستشو موجود با برنامه های شستشو مانند گزینه های سطح آب و شستشوی ملایم برای لباس های حساس همراه است. با هر یک از این ماشین های لباسشویی امکان تنظیم، تنظیمات مورد علاقه شما فراهم شده است که می توان از طریق صفحه لمسی، پد لمسی یا کنترل از راه دور تنظیم کرد. ماشین های لباسشویی با تنظیمات شستشو ارزان ترین هستند.

چرخه چرخش: این ویژگی برای خشک کردن لباس ها استفاده می شود و به عنوان چرخش در دقیقه تعیین می شود. توجه داشته باشید که هر چه میزان چرخش در دقیقه بیشتر باشد، بسته به نوع لباس هایی که می خواهید خشک کنید، لباس شما را خشک می کند. چرخه چرخش برای لباس های نازک 300 تا 500 دور در دقیقه است، در حالی که چرخه چرخش برای لباس های ضخیم تر مانند شلوار جین در حدود 1000 دور در دقیقه است.

منطق فازی: این ویژگی است که بسته به کیفیت لباسی که می شویید، بهترین شرایط شستشو را به طور خودکار انتخاب می کند. 

کنترل دما: در صورتی که ماشین لباسشویی دارای بخاری داخلی باشد، این ویژگی به شما کمک می کند  تا دمای آب را تنظیم کنید. کنترل دما در زمستان بسیار مفید است. جدای از آن آب گرم لباس شما را بهتر از آب سرد تمیز می کند. همچنین تعدادی دستگاه با تنظیم بخار نیز وجود دارد که به از بین رفتن لکه ها و خاک کمک می کند.

تاخیر زمانی: به شما امکان بارگیری ماشین لباسشویی خود را با هدف شروع پس از آن می دهد. ویژگی قبل از خیساندن به شما امکان می دهد لباس های خود را، قبل از شروع چرخه شستشو به طور خودکار برای مدت معینی خیس کنید.

10. کارایی و کیفیت لباسشویی:

مصرف انرژی:

مصرف انرژی و مصرف آب دو عامل مهم هستند که تعیین کننده میزان هزینه شما در سال برای استفاده از ماشین لباسشویی است. سیستم بر چسب انرژی اتحادیه اروپا، لوازم خانگی را ازA+++تا  A رتبه بندی می کند و هر چه این رتبه بالاتر باشد، دستگاه کارایی بیشتری دارد. همچنین دارای یک فرم برای مصرف برق ماشین لباسشویی برچسب کیلو وات ساعت در سال و میزان مصرف آب در سال بر حسب لیتر است. سعی کنید به دنبال دستگاهی باشید که مقدار این ارقام برای آن ها کمتر باشد.

ظرفیت لباسشویی:

 برای یک خانوا ده معمولی یک لباسشویی 6 کیلوگرمی کفایت می کند اما لباسشویی 8 تا 10 کیلوگرمی انتخاب مفید تری خواهد بود. یک درام بزرگتر کارایی بیشتری داشته و نیاز به آب و مواد شوینده کمتری برای شستن همان مقدار لباسی که در یک لباسشویی کوچکتر می ریزید، دارد.

11.معیار هایی که باید هنگام خرید یک ماشین لباسشویی خوب در نظر بگیرید:

به طور کلی می توان معیار های لازم برای خرید یک ماشین لباسشویی خوب را به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول معیار هایی هستند که مربوط به کارایی و کیفیت خود ماشین لباسشویی هستند و دسته دوم معیار هایی هستند که مربوط به آینده نگری استفاده از دستگاه است.

نوشته شده در تاریخ 1398/5/19 ترجمه شده از: zelect

 

 

 

Washing machine buying guide 

How to select washing machine in India may prove a difficult task as there are different types of washing machines and other strategies you need to put in place before you buy. That is why you must read this guide on how to select washing machine in India before buying washing machine in India for your use at home. Try ourWashing Machine Selector to choose right washing machine as per your needs by answering simple questions.

How to select washing machine in India will depend on your ability to identify some of the factors and things to consider before buying washing machine of your choice. For example, a good number of washing machines differ in capacity, load and function, while they also have different features such as quick wash, wash programs, hot wash/temperature control, digital display, protective rat mesh, child lock, delay start, and fuzzy logic.

Washing machine function types – Washing machine can be semi-automatic or fully-automatic, depending on the one that will suit your needs and budget.

Washing machine types

Depending on the human intervention, number of functions, washing machines are categorized into two.

Semi automatic washing machine

Fully automatic washing machine

Semi automatic washing machine

These entry level washing machines. Generally, semi automatic washing machines contain two tubs, one for washing and another for drying. For washing put clothes in washing-tub, after wash you have manually move the clothes to drying-tub. Overall, semi automatic washing machine requires lots of human intervention and manual work.

If you are looking want to relax while washing clothes in the machine or suffering from backbending pain, then semi automatic washing machine not for you. Only the thing that makes buying a semi automatic washing machine is it’s inexpensive price.

How semi automatic washing machine works

Add required amount of water in washing machine washing-tub, you have to do this, manually by bucket or running water pipe(hose). The machine won't control the water level or water overflow, it’s user duty to when stop pouring water. Add required amount of detergent in washing tub. Set the washing time and fabric type, that’s it machines starts. After wash time complete washing machine rang a long bell to indicate wash completely.

Advantages of semi automatic washing machine

Electricity efficiency: Consumes very less electricity compared to its counterpart washing machines. Read more about energy efficient washing machines.

Water efficiency: As water is poured manually, you can avoid the water wastage by pouring only required amount of water.

No continuous water supply: Doesn’t required continues water supply. If needed water can be poured manually by bucket, whereas, other counterpart washing machines requires a continuous water supply. It will be great feature where the limited time water supply or huge water crisis happens.

Adaptable design Semi automatic washing allows add extra clothes even after wash cycle started, no need wait until the next wash cycle like happens in fully automatic washing machine. Moreover, the best thing is you can use, rinse water can be used in the next wash cycle.

Disadvantages of semi automatic washing machine

Needs a lot of manual work: Need to pour water, move clothes one tube to the other all you need to do. Overall, it needs lots of human involvement.

electrical hazards: In case of not properly earthed electricity connection, it has chance to risk of getting an electric shock. It can avoided by unplugging the washing machine from an electrical wall socket while moving clothes from one tub to another and emptying the clothes from the machine.

 

Semi Automatic Washing Machine

Fully Automatic Washing Machine

You need to manually fill water, rinse, dry clothes

Your intervention is not needed

Need to move clothes from washing compartment to drying.

Every thing is automatic including wash, rinse, dry.

One can see some stains left on the cloth after wash

No stains are left after the wash

Need to rub the clothes with scrub after wash

No need to do any scrubing

 

Washing machine capacity

Washing machine capacity depends on the number of people are in your family. Washing machine capacity measured in kilograms, it's directly linked with weight of the clothes that you are planning to wash. Some clothes are lightweight but takes much space such as blanket, whereas some other clothes, height weight but takes little space like jeans. It is advisable that, fill the drum one of the third only so that clothes can move easily and gives better wash quality.

Washing machine capacity based on wash frequency

If you have a house full of people and wash the clothes once or twice in a week, then go for then go to the large capacity washing machine. However, if you choose n small size washing machine, it’s not a big problem. You have to divide clothes in multiple wash cycles. Only the thing is it takes long time to wash all the clothes.

Quick wash

Quick wash finishes the wash cycle faster than ordinary wash cycle. How much time it reduces in wash cycle completely depends on a load of clothes.It's most helpful feature, when you are in a hurry to go somewhere and want to wash clothes as early as possible.

Delay start

Some peoples like to soak cloth in detergent water for some a while before wash for best wash quality. For soaking, delay start is the most helpful feature. It allows to start washing machine at a predetermined time. This feature allows setting the time for after how many hours have to start the machine. Washing machine fills the required amount of water, detergent and stops the machine until a predetermined time. In this time, clothes soaks in detergent water and makes get rid of stains easily.

Steam Wash

This one is the most advanced feature and available in most expensive washing machines only. It uses steam, heat and humidity and passes on these clothes with forces. Stream wash helps to removes tough stains and makes clothes odor free.

Things to keep in mind before buying a washing machine

Material of the drum/tub – The tub is made of stainless steel, porcelain-enamel, or plastic. Plastic tubs last longer than enamel that can chip and rust. Nevertheless, the stainless steel tubs are the best, in view of the fact that they ca withstand high spin speeds and they are the most long-lasting.

Wash settings – Some of the available washing machines come with wash programs like water level alternatives and gentle wash for frail clothes. With any of these washing machines, it is possible for you to customize and save favorite settings, which can be adjusted through a touch screen, touchpad or rotary controls. Washing machines with wash settings are the cheapest.

Spin cycle – This feature is used for drying clothes and it is determined as revolutions per minute. Note the fact that the higher the revolutions per minute, the better it will dry your clothes, depending on the types of clothes you want to dry. The spin cycle for frail clothes is 300-500 rpm, while the spin cycle for thicker clothes like jeans is around 1,000 rpm.

Fuzzy logic – This is the feature that selects the best washing conditions automatically, depending on the quality of the clothes you are washing. In addition, fuzzy logic notices the weight of the laundry and subsequently establishes how much time, detergent and water needed to clean the load. Hence, there is no hassle for you concerning the settings of the washing machine.

Temperature control – This is the feature that will help you regulate the temperature of the water, if the washing machine comes with an in-built heater. Temperature control is very useful during winter. Apart from that, hot water will clean your clothes better than cold water. There are also a number of machines with steam setting that also help in fighting stains and dirt.

Time delay & pre-soak – Gives you the opportunity of loading your washing machine with the intention of starting it afterward. Time delay feature is beneficial if you want to shun noise at particular times. On the other hand, the pre-soak feature lets you soak your clothes for a certain period of time, before the wash cycle begins automatically.

 

 

اشتراک گذاری بازگشت به منو بازگشت به بالا