طرز تهیه پاستا

1. طرز تهیه خمیر پاستا:

عناصر:

آرد سمولینا

11/2 فنجان

آرد گندم

11/2 فنجان

تخم مرغ

4 عدد

روغن زیتون

4 قاشق

آب

4 قاشق غذا خوری

نمک

1 قاشق چای خوری

 

دستورالعمل:

  1. خمیر خانگی را می توان با دست یا میکسر درست کرد.
  2. تخم مرغ های هم زده، آب، روغن و نمک را با یک دیگر ترکیب کنید. تا مخلوط سفت شود. 
  3. اگر از میکسر استفاده می کنید سمولینا، آرد، تخم مرغ های هم زده، آب، نمک و روغن را در کاسه مخلوط کنید.
  4. اگر خمیر خیلی چسبیده بود، روی آن آرد سمولینا بپاشید. تا زمانی که خمیر از حالت چسبندگی بیرون می آید آن را ورز دهید. سپس با یک چاقو خمیر را از هم باز کنید اگر داخل خمیر حباب وجود داشت بیشتر آن را ورز دهید.
  5. خمیر را در بسته بندی پلاستیکی یا در یک کاسه بپوشانید و بگذاید حداقل 30 دقیقه استراحت کند.
  6. روی یک سطح آرد ریخته با ضخامت مورد نظر را آن را برش دهید.
  7. می توانید مقدار زیادی آرد را روی ماکارونی بریزید تا مطمئن شوید که به هم نمی چسبند.
  8. برای پخت  یک قابلمه بزرگ را با آب و نمک پر کنید تا بجوشد. ماکارونی ها را اضافه کنید و تقریبا 3 تا 5 دقیقه بگذارید بپزد. هنگام تهیه لازانیا، نیازی به جوشاندن رشته نیست به طور مستقیم به دستور خود اضافه کنید.

2. پاستا:

پاستا یکی از غذا های خوشمزه و بسیار پرطرفدار در جهان است که انواع بسیار متنوعی دارد. جالب است بدانید که ماکارونی ها و لازانیا هم یک نوع پاستا محسوب می شوند که از غذا های معروف کشور ایتالیا است.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای 4 نفر پاستا تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری پاستا تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی طرز تهیه پاستا با گندم کالا همراه باشید.

3. طرز تهیه پاستا:

عناصر:

سیر

1 حبه

شیر

1 فنجان

قارچ

200 گرم

پاستا

300 گرم

آب مرغ

2 لیوان

سینه مرغ

1 عدد

پنیر پارمزان

1/4 فنجان

جعفری

به اندازه کافی

روغن مایع

به اندازه کافی

آرد گندم

2 قاشق غذا خوری

نمک،فلفل سیاه

به اندازه کافی

 

دستورالعمل:

ابتدا شیر را از یخچال بیرون می آوریم تا با دمای محیط سازگار شود و بعد مرغ را روی تخته می گذاریم و از عرض 2 سانت و از طول 4 سانت برش می دهیم و در بشقابی قرار می گذاریم سپس قارچ ها را با یک دستمال نمدار تمیز کنید.

و بعد خیلی سریع زیر شیر آب آن را آبکش میکنیم، سپس روی تخته آشپز خانه ( به هر مدلی که تمایل دارید) خرد می کنیم. داخل قابلمه ای بزرگ مقداری روغن می ریزیم و روی حرارت می گذاریم تا کمی داغ شود.

و بعد قارچ ها و مرغ خرد شده را در تابه می ریزیم و 10 دقیقه تفت می دهیم تا رنگ مرغ تغییر کند و آب قارچ تبخیر شود. کمی نمک، فلفل روی مرغ و قارچ می ریزیم و مخلوط می کنیم تا ادویه به خورد مواد برود. پس از اینکه مرغ کاملا رنگش تغییر کرد و قارچ ها کمی سرخ شدند قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و مواد را در بشقابی می ریزیم و کنار می گذاریم  کمی روغن داخل آن می ریزیم و آرد را اضافه می کنیم.

و در روغن خوب تفت می دهیم و شیر را کم کم اضافه می کنیم و آب مرغ را نیز به مواد می افزاییم و مخلوط می کنیم و صبر می کنیم تا مواد داخل قابلمه بجوش  بیاید و به غلظت دلخواه مان در بیاید. در قابلمه آب می ریزیم و سیر را پوست می گیریم و با مقداری نمک و روغن داخل آن می ریزیم و روی حرارت زیاد می گذاریم تا آب بجوش بیاید و بعد پاستا را داخل آب در حال جوش می ریزیم و پس از گذشت 5 دقیقه پاستا را تست کنید اگر کمی سفت بود موقع آبکش کردن است پس پاستا را آبکش کرده و کمی آب سرد روی آن بریزید و قابلمه را روی حرارت گذاشته و مرغ، قارچ تفت داده را داخل قابلمه می ریزیم و پاستا را نیز به آن اضافه می کنیم. و سس را روی مواد می ریزیم (می توانیم کمی از سس را نگه داریم برای مرحله آخر که سس آماده شد روی آن بریزیم) و همگی مواد را زیرو و رو می کنیم تا سس به خورد تمام مواد داخل قابلمه برود و کمی از پنیر پارمیزان را روی مواد می ریزیم.

و درب قابلمه را می گذاریم تا به مدت 15 دقیقه خوب بپزد. البته چند بار در این مدت زمان پاستا را با مواد زیر و رو می کنیم تا ته نگیرد. پس از گذشت 15 دقیقه کمی از پاستا را می چشیم و اگر نیاز بود مجددا نمک و فلفل به آن اضافه می کنیم و پاستا را در بشقابی می کشیم و با باقی پنیر پارمزان و جعفری پاستا را تزئین می کنیم.

نوشته شده در تاریخ 1398/5/9 ترجمه شده از:

selfproclaimedfoodie

parsiday

Ingredients

1 1/2 cups Semolina Pasta Flour

1 1/2 cups all purpose flour

4 eggs room temperature and slightly beaten

4 tablespoons Olive Oil

4 tablespoons Water

1 teaspoon salt

Instructions

Homemade pasta can either be made by hand or in a stand mixer.

If making by hand: Combine semolina, flour, beaten eggs, water, oil, and salt. Mix to make a stiff dough. 

If using a stand mixer, combine semolina, flour, beaten eggs, water, salt and oil in stand mixer bowl. Knead on medium speed with a dough hook.

If dough is too sticky, sprinkle on additional Semolina until it comes together. If dough is too dry, sprinkle water until you get the right consistency. You'll want to knead until the dough is elastic. Slice into the dough with a paring knife; if you see lots of air bubbles, keep kneading. The dough is kneaded when it forms a smooth elastic ball and has very few air bubbles when cut. Test by pressing your knuckle into the dough; if it starts to bounce back then it's ready.

Wrap dough in plastic wrap or in a covered bowl and let rest for at least 30 minutes.

On a lightly floured surface roll out to desired thickness and cut as desired. Alternatively, cut into small chunks, flour, and roll through pasta roller. For this process, send through on thickness of 0. Fold in thirds and rotate so that straight edges are on the side and send it through again. Fold in thirds once more, again with straight edges on sides, and then send it through thickness 0 for a third pass. Then, change thickness to 1 and send dough through once. Continue process stepping through thicknesses 2, 3, 4 and end with 5. Give dough sheet one last dip in flour and then run it through the fettucine cutting side.

You can dredge pasta in flour to ensure it doesn't stick together. Either set on cookie sheet until ready to cook or dry pasta on a drying rack.

To cook, bring a large pot of heavily-salted water to a boil. Add pasta and cook until tender (approximately 3 - 5 minutes). When making lasagna, no need to boil noodles. Add directly to your recipe.

اشتراک گذاری بازگشت به منو بازگشت به بالا