خواص اعجاب انگیز آلوئه ورا

1. آلوئه ورا چیست؟

آلوئه ورا یک گیاه دارویی است که برای درمان بیماری های مختلف و سلامت هزاران سال استفاده شده است. معمولا استفاده از آلوئه ورا به طور مستقیم از گیاه است و یا می توانید آن را به صورت ژل خریداری کنید.

این محصول به صورت ژل و پماد ارائه شده حاوی ژلی روشن است که در محصولات و به صورت موضعی برای درمان بیماری های مختلف پوستی استفاده می شود. آلوئه ورا در داخل کپسول یا به صورت مایع هم فروخته می شود. تا به منظور ارتقای سلامت و رفاه کمک کند.

2. نحوه برداشت گیاه:

گیاه آلوئه ورا دارای ژل و آب می باشد. بهترین گیاه آلوئه ورای بالغ است یعنی یک سال باشد. که موجب می شود غلظت بیشتری داشته باشد.

برای برداشت گیاه آلوئه ورا:

اطمینان حاصل کنید که برگ ها سالم و بدون آسیب دیدگی هستند.

اجتناب از ریشه ها.

برگ ها را بشوید و خشک کنید.

لبه های خار دار را با چاقو برش دهید.

با استفاده از یک چاقو یا انگشت ژل داخلی را از برگ جدا کنید(ژل داخلی بخشی از آلوئه ورا است که باید از آن استفاده کنید).

ژل آلوئه ورا را به شکل مکعب برش دهید.

اگر شما می خواهید ژل آلوئه ورای صافی داشته باشید پس از جدا کردن از برگ ها می توانید آن را در مخلوط کن قرار دهید و سپس از آن استفاده کنید.

3. نحوه استفاده از ژل آلوئه ورا تازه:

شما می توانید ژل آلوئه ورا تازه را به طور مستقیم بر روی پوست خود اعمال کنید و یا دستورالعمل را برای ایجاد یک محصول زیبایی خانگی دنبال کنید. همچنین می توان به آب و آب نبات و نوشیدنی های دیگر اضافه شود.

اگر قصد دارید که تکه های تازه از ژل آلوئه ورا را مصرف کنید، آن را در یخچال نگه دارید اما بهترین کار این است که آن را در اسرع وقت مصرف کنید. شما می توانید ژل آلوئه ورا را در فریزر ذخیره کنید.

1.  بهبود سوختگی:

با توجه به خواص آرام بخش، مرطوب کننده و خنک کننده آن الوئه ورا اغلب برای درمان سوختگی استفاده می شود. با شرکت 50 نفر در یک تحقیق مشخص شد افرادی که از ژل آلوئه ورا استفاده کرده اند برای درمان زخم ها نتیجه ی بهتری نسبت به گروهی که از کرم سولفادیازین 1 درصد استفاده کرده بودند نشان داد. گروهی که آلوئه ورا استفاده کرده بودند زخم هایشان زودتر تسکین یافته به علاوه آلوئه ورا از قیمت بسیار پایین تری برخوردار است. اگر آفتاب سوختگی یا سوزش خفیف داشته باشید روزانه چند بار این ژل را مصرف کنید. اما اگر سوختگی شدید دارید قبل از مصرف ژل به پزشک مراجعه کنید.

2. سلامت گوارش را بهبود می بخشد:

مصرف آلوئه ورا به درمان دستگاه گوارش شما کمک خواهد کرد. این ژل علاوه بر تاثیر در دستگاه گوارش به مهار کردن رشد باکتری ها کمک می کند.

3. کمک به سلامت دهان:

خمیر دندان و دهان شوی آلوئه ورا گزینه های طبیعی برای بهداشت دهان و کاهش پلاک ها می باشد. نتایج یک مطالعه در 2017 نشان داد افرادی که از خمیر دندان آلوئه ورا استفاده می کردند بهبود چشمگیری را در سلامت دهان خود داشته اند. در این مطالعه 40 نفر از نوجوانان به دو گروه تقسیم شدند یک گروه با یک خمیر دندان آلوئه ورا و گروه دیگر با خمیر دندان حاوی سنتی تریکلوزن را دو بار در روز استفاده کرددند. بعد از 30 روز، خمیر دندان آلوئه ورا در کاهش سطح پلاک و ژنژوئیت ها موثر تر از خمیر دندان تریکلوسان بود.

4. از بین برنده آکنه:

با استفاده از آلوئه ورا بروری صورت می تواند به از بین بردن آکنه کمک کند. همچنین محصولات آلوئه ورا برای آکنه،از جمله پاک کننده ها، تونر ها و کرم ها خریداری کنید. این امر می توانند مزایای زیادی داشته باشد. در یک تحقیق در سال 2014 نشان داد که یک کرم با ترکیب دارو های آکنه با ژل آلوئه ورا به طور قابل توجهی بسیار موثر است. در این مطالعه بهبود سطوح التهاب و لکه ها در طی 8 هفته مشاهده شد.

5. درمان فیشر:

اگر مریضی فیشر داشته باشید با استفاده از کرم آلوئه ورا به محل آسیب دیده با مصرف چندین بار در روز ممکن است درد را تسکین و از بین ببرد. با مطالعه ای در سال 2014 دریافتند که استفاده از کرم حاوی پودر آلوئه ورا در درمان معقد موثر است. باید به مدت شش هفته و هر روز از این کرم استفاده شود تا شخص کاملا بهبود پیدا کند. 

4. آیا آلوئه ورا بی خطر است؟

برای اکثر مردم استفاده از آلوئه ورا به طور موضعی برای مراقبت های جزئی پوست استفاده می شود. هر چند ممکن است باعث تحریک پوست و واکنش های آلرژیک شود. اگر دچار سوزش یا هر علائم خاص دیگر شدید هرگز از آلوئه ورا استفاده نکنید.  توجه کنید که چگونه بدن شما به آلوئه ورا واکنش نشان می دهد. توجه داشته باشید اگر حساسیت یا عوارض جانبی دارید. یا اگر آلرژی به سیر، پیاز  دارید از آلوئه ورا استفاده نکنید.

زنان باردار یا شیر ده و کودکان زیر 12 سال باید از مصرف آلوئه ورا اجتناب کنند.

هنگام مصرف کرم آلوئه ورا به طور دقیق اطلاعات و دوز آن را در نظر بگیرید.

5. در صورتی که شرایط زیر را دارید از آلوئه ورا استفاده نکنید:

 • هموروئید
 • اختلال کلیوی
 • مریضی قلبی
 • بیماری کرون
 • کولیت اولسراتیو
 • انسداد روده
 • دیابت

6. عوارض جانبی احتمالی آلوئه ورا عبارتند از:

 • مسائل کلیه
 • خون در ادرار
 • پتاسیم کم
 • اسهال
 • تهوع یا درد معده
 • عدم تعادل الکترولیتی

قبل از استفاده از آلوئه ورا نیز با پزشک خود مشورت کنید.

7. آلوئه ورا ممکن است با این موارد در ارتباط باشد:

 • گیاهان و مکمل ها
 • کورتیکواستروئید ها
 • دیگوکسین
 • وارفاین
 • متابولیسم تحریک کننده
 • دارو های دیابت
 • ضد انعقاد

8. مزایای نوشیدن آب آلوئه ورا چیست؟

1. قلیایی: 

PH یک بیماری اسیدی در بدن است. و بیماری در آنجا رشد می کند. با حفظ و نوشیدن غذا های قلیایی و نوشیدن آب آلوئه ورا بدن تعادل را حفظ و بیماری کمتر رشد خواهد کرد.

2. دیگر مواد غذایی قلیایی عبارتند از:

 • سبزیجات
 • ریشه سبزیجات
 • حبوبات
 • آجیل و دانه ها
 • میوه ها

3.هیدراتاسیون:

گیاه آلوئه ورا بسیار متراکم است، بنابراین این روش ایده ال برای جلوگیری یا درمان کم آبی است. هیدراته بودن با استفاده از یک روش برای پاک کردن و نابود کردن ناخالصی ها، باعث می شود بدن شما را سم زدایی کند. این آب همچنین دارای مواد مغذی بوده که ارگان بدن را فراهم می کند. که بسیار امر مهمی است زیرا کلیه ها و کبد شما عمدتا مسئول انجام سم زدایی خون و تولید ادرار هستند. به همین دلیل شما باید آن را سالم نگه دارید.

4. عملکرد کبد:

آب آلوئه ورا یک راه عالی برای نگه داشتن کبد سالم است. به همین دلیل است کبد بهتر عمل می کند زمانی که بدن به اندازه ی کافی تغذیه و هیدراته شده باشد. آب آلوئه ورا برای کبد ایده ال است. زیرا آن را آبرسانی و غنی از مواد مغذی می کند.

5.درمان یبوست:

اگر یبوست دارید یا مشکلی با یبوست مکرر دارید، سعی کنید آب آلوئه ورا را به مصرف روزانه خود اضافه کنید.

6. ایجاد پوست روشن:

آب آلوئه ورا به کاهش آکنه کمک می کند. همچنین باعث کاهش موارد پوستی مانند پسوریازیس و درماتیت می شود. آلوئه ورا منبع غنی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها است که ممکن است برای محافظت از پوست مفید باشد. ترکیبات مهم در آلوئه ورا نیز نشان داده شده است که خنثی کردن اثرات اشعه ماوراء بنفش و کمک به جلوگیری از خطوط و چروک های پوست می شود.

7. تقویت تغذیه ای:

 نوشیدن آب یک راه عالی برای اطمینان از اینکه شما کمبود اسید فولیک و انواع ویتامین را نداشته باشید. شامل مقادیر کمی از:

·        کلسیم

·        فلز مس

·        کروم

·        سدیم

·        سلنیوم

·        منیزیم

·        پتاسیم

·        منگنز

·        فلز روی

است. که این امر خبر خوبی برای گیاهخواران است. نوشیدن آب آلوئه ورا سوزش معده را تسکین خواهد داد، ترکیبات موجود در آب آلوئه ورا به کنترل ترشح اسید در معده کمک خواهد کرد. حتی اثبات شده است که برای مبارزه با زخم معده و جلوگیری از بزرگ شدن زخم جلوگیری می کند.

8. مزایای گوارشی:

آلوئه ورا حاوی چند آنزیم شناخته شده برای کمک به تجزیه قند و چربی ها و حفظ هضم غذا می باشد. 

اگر سیستم گوارش شما بهینه نباشد تمام مواد مغذی را از مواد غذایی که می خورید جذب نخواهد کرد. باید سیستم داخلی بدن خود را سالم نگه دارید تا مزایای رژیم غذایی خود را به دست آورید.

آلوئه ورا باعث کاهش تحریکات در معده و روده می شود. همچنین می تواند به دیکر اختلالات روده کمک کند.

9. لوازم آرایشی:

سعی کنید از آلوئه ورا در موارد زیر استفاده کنید:

·        قبل از آرایش کردن

·        پاک کردنآرایش

·        آفتاب سوختگی

·        مرطوب کننده

·        درمان برای پوست های متورم (چند قطره روغن نعناع مخلوط کنید). 

نوشته شده در تاریخ 1398/5/5 ترجمه شده از:

healthline

healthline

What is aloe vera?

Aloe vera is a medicinal plant that’s been used to treat various health conditions for thousands of years. It’s usually safe to use also vera directly from the plant or you can buy it in gel form.

Aloe vera creams, gels, and ointments contain the clear gel found in aloe veraleaves. These products can be applied topically to treat various skin conditions. Aloe is sold in capsule or liquid form to take internally to promote health and well-being.

How to harvest the plant

It’s relatively simple to harvest an aloe plant for gel and juice. You’ll need a mature plant that’s at least a few years old. This ensures a higher concentration of the active ingredients.

To harvest your aloe plant for gel and juice:

Ensure the leaves are healthy and free of any mold or damage.

Cut them close to the stem. Most of the beneficial nutrients are found at the base of the leaves.

Avoid the roots.

Wash and dry the leaves.

Trim the prickly edges with a knife.

Using a knife or your fingers, separate the interior gel from the outside of the leaf. The interior gel is the part of the aloe that you’ll use

Cut the aloe gel into slices or cubes.

If you want smooth aloe gel, after separating the aloe from the exterior part of the leaf, you can put the aloe into a blender and then strain the substance to remove the pulp.

How to use fresh aloe gel

You can apply fresh aloe gel directly to your skin or follow a recipe to make a homemade beauty product. It can also be added to food, smoothies, and drinks.

If you’re planning to consume the fresh slices of aloe gel, it will keep in the refrigerator for a few days, but its best to consume it as quickly as possible. You can always store aloe vera gel in the freezer if you’re not ready to use it right away.

 Heals burns

Due to its soothing, moisturizing, and cooling properties, aloe vera is often used to treat burns.

2013 studyTrusted Source with 50 participants found that people who used aloe vera gel to treat superficial and partial thickness burns showed better results than the group that used a 1 percent silver sulfadiazine cream.

The aloe vera group showed earlier wound healing and pain relief. Plus, aloe vera had the benefit of being inexpensive.

If you have a sunburn or another mild burn, apply aloe vera a few times a day to the area. If you have a severe burn, seek medical help before applying aloe.

Improves digestive health

Consuming aloe vera may benefit your digestive tract and help to soothe and cure stomach ailments

Additionally, aloe vera may help inhibit the growth of 

Promotes oral health

Aloe vera toothpaste and mouthwash are natural options for improving oral hygiene and reducing plaque.

Results of a 2017 studyTrusted Source found that people who used an aloe vera toothpaste showed significant improvements to their oral health.

The study included 40 adolescents who were divided into two groups. Each group used either an aloe vera toothpaste or a traditional toothpaste containing triclosan twice daily.

After 30 days, the aloe toothpaste was found to be more effective than the triclosan toothpaste in lowering levels of candida, plaque, and gingivitis.

. Clears acne

Using fresh aloe on your face may help clear up acne. You can also purchase aloe products designed for acne, including cleansers, toners, and creams. These may have the extra benefit of containing other effective ingredients, too.

A small 2014 study found that a cream combining conventional acne medication with aloe vera gel was significantly more effective than acne medication alone or a placebo in treating mild to moderate acne.

In this study, improvements were seen in lower levels of inflammation and fewer lesions in the group who used the combination cream over a period of eight weeks.

. Relieves anal fissures

If you have anal fissures, applying an aloe vera cream to the affected area several times throughout the day may help promote healing.

A 2014 studyTrusted Source found that using a cream containing aloe vera juice powder was effective in treating chronic anal fissures. People used the aloe cream three times a day for six weeks.

Is aloe vera safe?

It’s safe for most people to use aloe vera topically for minor skin care concerns. Generally, it’s well tolerated, though skin irritations and allergic reactions are possible. Never use aloe vera or any severe cuts or burns.

Pay attention to how your body reacts to aloe. Notice if you experience any sensitivities or adverse reactions. Don’t use aloe if you’re allergic to garlic, onions, or tulips. Avoid taking aloe vera within two weeks of any scheduled surgery.

Women who are pregnant or breastfeeding, and children under the age of 12, should avoid the oral use of aloe vera.

Carefully follow the dosage information when taking aloe vera gel or latex internally.

Do not take aloe vera internally if you have the following conditions:

hemorrhoids
cardiac condition

Crohn’s disease

ulcerative colitis

intestinal obstruction

Possible side effects of aloe vera include:

kidney issues

blood in the urine

low potassium

muscle weakness

diarrhea

nausea or stomach pain

electrolyte imbalances

Talk to your doctor before using aloe vera if you are also taking the following medications, because aloe vera may interact with them:

herbs and supplements

corticosteroids

digoxin (Lanoxin)

warfarin (Coumadin, Jantoven)

stimulant laxatives

diabetes medications

anticoagulants

What are the health benefits of drinking aloe vera juice?

 Alkalinity

A body with an acidic pH is a breeding ground for disease. It’s an atmosphere where illness thrives. Help keep your body balanced by eating and drinking alkaline foods and beverages such as aloe vera juice.

Other smart alkaline food choices include:

leafy greens

root vegetables

legumes

nuts and

seedsfruits

 Hydration

The aloe plant is very water-dense, so it’s an ideal way to prevent or treat dehydration. Staying hydrated helps your body detox by providing a way for you to purge and flush out impurities. The juice also packs a hefty punch of nutrients that optimize your body’s organ output.

This is crucial, because your kidneys and liver are largely responsible for the task of detoxifying your blood and producing urine. For this reason, you need to keep them healthy

Liver function

Aloe vera juice is an excellent way to keep your liver healthy. That’s because the liver functions best when the body is adequately nourished and hydrated. Aloe vera juice is ideal for the liver because it’s hydrating and rich in phytonutrients.

 For constipation

If you’re constipated or have problems with frequent constipation, try incorporating aloe vera juice into your daily routine. Aloe also helps normalize the healthy bacteria in your gut,

For clear skin

Hydrating aloe vera juice may help reduce the frequency and appearance of acne. It may also help reduce skin conditions like psoriasis and dermatitis.

Aloe vera is a rich source of antioxidants and vitamins that may help protect your skin.

The important compounds in aloe vera have also been shown to neutralize the effects of ultravioletradiation, repair your skin from existing damage, and help prevent fine lines and wrinkles.

 Nutritious boost

Aloe vera juice is jam-packed with nutrients. Drinking it is an excellent way to make sure you don’t become deficientIt also contains small amounts of:

It also contains small amounts of:

calcium

copper

chromium

sodium

selenium

magnesium

potassium

manganese

zinc

 This is excellent news for vegetarians and vegans.

 Heartburn relief

Drinking aloe vera juice may give you relief when heartburn attacks. The compounds present in aloe vera juice help control secretion of acid in your stomach. The effects have even been shown to combat gastric ulcers and keep them from getting larger.

Digestive benefits

Aloe vera contains several enzymes known to help in the breakdown of sugars and fats and to keep your digestion running smoothly.

If your digestive system isn’t operating optimally, you won’t absorb all of the nutrients from the food you’re eating. You have to keep your internal engine healthy in order to reap the benefits from your diet.

Aloe vera may help decrease irritation in the stomach and intestines.

Beauty hacks

Try using it for the following:

makeup primer (apply before foundation)

makeup remover

sunburn soother

lightweight moisturizer

treatment for irritated scalp (mix in a few drops of peppermint oil)

اشتراک گذاری بازگشت به منو بازگشت به بالا