طرز تهیه بهترین پیتزا ها

1. چگونه یک پیتزای خانگی عالی درست کنیم :

مواد لازم:2 ½   فنجان آب گرم، 1 قاشق چای خوری شکر، 2 قاشق چای خوری خمیر مایه، 7 فنجان آرد، 6 قاشق غذاخوری روغن زیتون، نمک، 1 قاشق چای خوری، 30 گرم آرد سمولینا.

سس گوجه فرنگی:  گوجه فرنگی کنسرو شده 795 گرم، نمک یک قاشق چای خوری. 

پپرونی: سس گوجه فرنگی، پنیر مازارلا تازه به قطعات کوچک تبدیل شده، تکه های فلفل تند، پنیر پارمسان تازه. 

2. آماده سازی:

"آماده کردن" خمیر مایه با پاشیدن شکر و مخمر در آب گرم.  بگذارید 10 دقیقه بماند تا حباب روی سطح ایجاد شود.

در یک کاسه بزرگ، آرد و نمک را ترکیب کنید.  در وسط قرار دهید و روغن زیتون را اضافه کنید و مخلوط مخمر را آماده کنید. با استفاده از یک قاشق، هم بزنید تا خمیر شروع به پف کردن کند.

هنگامی که آرد بیشتر خیس شد، خمیر را بر روی یک سطح تمیز قرار دهید و 10-15 دقیقه ورز دهید. خمیر باید نرم، صاف و کشدار باشد. خمیر را به شکل گرد در آورید.

یک کاسه تمیز و بزرگ را با روغن زیتون چرب کنید و خمیر را در داخل آن قرار دهید و روی آن روغن بمالید. روی ظرف را با پلاستیک بپوشانید. بگذارید خمیر بالا بیاید، حداقل یک ساعت یا حداکثر 24 ساعت.

خمیر را روی یک سطح صاف که روی آن آرد زده اید، خالی کنید، دوباره برای چند دقیقه آن را ورز دهید. سپس به 4 قسمت مساوی و به شکل گرد تقسیم کنید.

کمی آرد روی خمیر بپاشید و سپس با یک حوله آشپزخانه بپوشانید و در حالی که سس و سایر مواد دیگر را آماده می کنید، بگذارید 30 دقیقه تا یک ساعت بماند.

کوره را تا در درجه حرارت بالا نگه دارید، بین 450-500 درجه فارنهایت (230 تا 260 درجه سانتیگراد). سنگ پیتزا ، ورق پخت سنگین و یا قالب آهنی را در اجاق قرار دهید.

حال سس گوجه فرنگی را درست کنید: نمک را به  گوجه فرنگی اضافه کنید و با یک مخلوط کن به هم بزنید تا صاف و یکدست شود.

هنگامی که خمیر آماده شد، یکی از 4 تکه را بردارید و با دست خوب هم بزنید، تا زمانی که حباب شکل بگیرد و دیگر از هم باز و متورم نشود.

سپس، خمیر را بکشید و فشار دهید و به شکل دایره ی نازک درآورید. تا جایی که ممکن است آن را نازک تر کنید، زیرا در طول پخت کمی کوچک شده و پف می کند.

پوره سمولینا را روی ورق پخت بپاشید. سس و مواد لازم را به دلخواه اضافه کنید.

پیتزا را بر روی سنگ پیتزا یا تابه از قبل گرم شده قرار دهید. برای 15 دقیقه، یا تا زمانی که پیتزا و پنیر قهوه ای یا طلایی  شوند، پخت را ادامه دهید.

هر چاشنی که دوست دارید را اضافه کنید.

کالری غذا : 1691، چربی: 65 گرم، کربوهیدرات: 211 گرم، فیبر: 12 گرم، شکر:60 گرم، پروتئین: 65 گرم

3. پیتزا خانگی:

مواد لازم :

1 بسته خمیر مایه

یک پیاز کوچک خرد شده

یک قاشق جای خوری شکر

1/4-1 فنجان آب گرم

1/4 فنجان روغن کانولا

1 قاشق چای خوری نمک

2/1 -3 فنجان آرد 

200 گرم گوشت گاو

1 قوطی کنسرو سس گوجه فرنگی

3 قاشق چای خوری پونه خشک

1 قاشق چای خوری ریحان خشک

2 فنجان پنیر ماتسرلا تکه تکه شده

فلفل سبز کباب شده 1 عدد

 

طرز تهیه:

دریک کاسه بزرگ، خمیرمایه و شکر را در آب حل کنید. اجازه دهید 5 دقیقه بماند. روغن و نمک را اضافه کنید. یک فنجان آرد را همزمان اضافه و مخلوط نمایید تا خمیری نرم به دست آورید. 

روی یک سطح صاف کمی آرد بپاشید و خمیر را روی آن خالی کنید. خمیر را ورز دهید تا زمانیکه صاف و کشدار شود، حدود 2-3 دقیقه. آن را در یک کاسه روغنی، یک بار بچرخانید تا روی آن چرب و روغنی شود. روی آن را بپوشانید و در یک مکان گرم حدود 45 دقیقه قرار دهید. تا بالا بیاید و دو برابر شود. در همین حال، گوشت گاو و پیاز را روی حرارت متوسط طبخ دهید تا رنگ آن صورتی و آبکی نباشد.

خمیر را به دو قسمت تقسیم کرده و هر قسمت را در یک تابه ی 12 اینجی روغنی پهن کنید. سس گوجه فرنگی، پونه و ریحان را ترکیب کنید؛ روی هر کدام پخش کنید. و روی مواد را با مخلوط گوشت گاو، فلفل سبز و پنیر پر کنید. 

در دمای 200 درجه سانتیگراد برای 25 تا 30 دقیقه یا تا زمانی که پوسته به آرامی قهوه ای می شود، طبخ دهید.

برای ایجاد خمیر خوشمزه کیک پیتزا، می توانید 1 قاشق چای خوری هر یک از ریحان و پونه را به مخلوط خمیر  پیتزا اضافه کنید.

4. پیتزا مارگریتا:

عناصر:

یک قاشق چای خوری مخمر فوری

300 گرم آرد گندم

100گرم پاستا

1 قاشق غذا خوری روغن زیتون

1 سیر خرد شده

1 قاشق غذا خوری ریحان خشک

پنیر پارمزان تکه تکه یا رنده شده

125 گرم موزارلا

تعدادی برگ ریحان

گوجه فرنگی گیلاسی، نصف شده

 

1 قاشق چای خوری نمک

طرز تهیه:

1.درست کردن خمیرمایه : آرد را در یک کاسه بزرگ بریزید، سپس خمیر و نمک را به هم بزنید. آن را در 200 میلی لیتر آب گرم و روغن زیتون بریزید و با قاشق چوبی خوب به هم بزنید تا یک خمیر نرم و نسبتا مرطوب داشته باشید. روی یک سطح آردی خالی کنید و به مدت 5  دقیقه ورز دهید تا یک دست شود. داخل کاسه (روغنی) بریزید و روی آن را با حوله بپوشانید.

2.درست کردن سس: پاستا، ریجان و سیر را با هم مخلوط کرده، سپس طعم آن را بچشید. آن را در دمای اتاق بگذارید و به سراغ خمیر بروید.

3.رول کردن خمیر : اگر خمیر بالا آمده است، سریع آن را ورز دهید، و آن را دو قسمت کنید (توپ خمیر).  خمیر را به شکل دایره هایی به قطر 25 سانتی متر درآورید.  خمیر باید بسیار نازک باشد زیرا در اجاق بالا می آید. حال خمیرهای دایره ای را روی دو ورق پخت که روی آنها آرد پاشیده اید، قرار دهید.

4.چاشنی و پخت: اجاق را روی 240 درجه سانتی گراد قرار دهید. یک ورقه ی پخت دیگر در قفسه بالای اجاق قرار دهید. سس را با پشت قاشق روی خمیر صاف کنید. پنیر و گوجه فرنگی را پخش کرده و روغن زیتون را به آن اضافه کنید. یکی از پیتزا ها در فر بگذارید. یک سینی هنوز باقی مانده است. بگذارید برای 8-10 دقیقه پخت ادامه داشته باشد تا ترد گردد. اگر دوست دارید با کمی روغن زیتون بیشتر و چند برگ ریحان میل کنید. همین مراحل را برای پیتزای دیگر تکرار کنید.

5. پیتزا قارچ:

مواد لازم:

یک خمیر پیتزا از پیش پخته شده (12 اینچ)

3 قاشق غذا خوری روغن زیتون

4 الی5 گل میخک با سیر خرد شده

3 پیاز کوچک، نازک برش خرده یا خرد شده

نمک و فلفل سیاه

1 پوند قارچ های مختلف برش داده شده

1 اونس پنیر گورگونولا

8 اونس پنیر فودینیزه رنده شده

 

1. پیتزا را در فر قرار دهید و حرارت آن را روی 210 درجه قرار دهید .در حالی سنگ گرم می شود، روغن زیتون را به طور مساوی بر روی پوسته بمالید و برای 5 تا 7 دقیقه طبخ دهید تا روغن بجوشد.( اگر از خمیر نازک استفاده می کنید، می توانید  خمیر از پیش پخته شده را حذف کنید.)

2.در حالی که خمیر پخته می شود، پخت و پز قارچ را شروع کنید. دمای سرخ کن را بالا ببرید، روغن، سیر و پیاز را اضافه کنید و به مدت 30 ثانیه به سرعت سرخ کنید. اجازه ندهید مخلوط سیر و پیاز بسوزد.

3.قارچ را به تابه داغ اضافه کنید، تا زمانی که بیشتر آب قارچ تبخیر شود (3 تا 5 دقیقه). ادامه می دهد تا زمانی که قارچ تیره تر و یا قهوه ای گردد (حدود 2 تا 3 دقیقه). مخلوط قارچ را بردارید.

4. خمیر را از فر خارج کرده (سنگ را در فر بگذارید تا داغ بماند) و اجازه دهید کمی سرد شود .پنیر گرگنزولا را به صورت یک دست بر روی پوسته گرم پخش کنید تا کمی ذوب شود .شما می توانید برای پخش کردن پنیر، انگشتان خود را با روغن زیتون خیس کنید. مخلوط قارچ را به طور مساوی بر روی خمیر پخش نمایید. پنیر فونتینا را اضافه کنید، تا جایی که ممکن است آن را به طور برابر پخش نمایید. روی آن را با  فلفل سیاه تازه و نمک چاشنی بزنید.

5.روی سنگ داغ داخل فر قرار دهید و برای 12 تا 15دقیقه طبخ دهید تا وقتی که پنیر قهوه ای شود و خوب بپزد. بگذارید سرد شود و آن را به چند تکه تقسیم کنید. 

6.این دستور پخت را می توانید مطابق میل شخصی با اضافه کردن فلفل تند قرمز خشک شده یا استفاده از انواع پنیر هماهنگ کنید. این پیتزا را می توان به عنوان یک غذای شیک . یا به عنوان یک غذای آماده میل نمایید.

6. طرز تهیه پیتزای پپرونی:

 مواد لازم: 

1/2 فنجان آب گرم(100تا 110 درجه)

2 قاشق چای خوری شکر

1 بسته مخمر خشک (4/1-2 قاشق چای خوری)

3.65 گرم آرد سفید برنج

1/3  فنجان آرد ذرت سفید شیرین

1/3 فنجان آرد تاپیکتا

3/1 فنجان نشاسته سیب زمینی

1/4 فنجان خوراک بذر کتان

1 قاشق چای خوری صمغ زانتان

1/4 قاشق چای خوری نمک

2 قاشق غذا خوری روغن زیتون

2 سفیده تخم مرغ

1 عدد تخم مرغ بزرگ

3/4 فنجان سس میرانارا سدیم

2 پیمانه پپرونی ترکی بریده شده

2 قاشق غذا خوری پنیر رنده شده پارمسان تازه

1 فنجان پنیر موزارلا

 

طرز تهیه:

1.2/1 فنجان آب، شکر و مخمر را در یک کاسه کوچک هم بزنید، 5 دقیقه و یا تا مخلوط مخمر حبابی میشود، صبر کنید.

2.آرد، نشاسته سیب زمینی، خوراک کتان، صمغ زانتان و نمک را در یک کاسه بزرگ ترکیب کنید؛ با مخلوط کن با سرعت متوسط هم زده ​​تا مخلوط شود. مخلوط مخمر، 1 قاشق غذاخوری روغن، سفیده تخم مرغ  را اضافه کنید؛ با سرعت پایین هم بزنید تا ترکیب شوند. سرعت را تا متوسط بالا ببرید، برای 2  دقیقه هم بزنید.

3.یک ورق پخت را با یک قاشق چایخوری روغن محلوط کنید. خمیر را در تابه قرار دهید. دستتان را کمی روغنی کنید.

سپس خمیر را به صورت یک دایره ی 14 اینچی درآورید. دست ها را روغن بزیند تا از چسبیدن خمیر جلوگیری شود. بالای کیک خمیر با روغن باقی مانده چرب کنید. روی آن را با یک پلاستیک بپوشانید و به مدت 30 دقیقه در یک محل گرم بگذارید.

4.کوره را در دمای 200 درجه گرم کنید.

5.پوشش پلاستیکی را بردارید و خمیر را در دمای 200 درجه سانتیگراد برای 17 دقیقه یا تا وقتی که به رنگ قهوه ای در می آید، پخت را ادامه دهید. دمای فر را به 215 برسانید.

6. مارینارا را روی پوسته پخش کنید. یک حاشیه ی 1.2 اینجی جا بذارید. پنیر موزارلا، پپرونی و پنیر پارمسان را روی پیتزا پخش کنید. در دمای 215 درجه برای 16 دقیقه بگذارید بپزد تا خمیر طلایی رنگ و پنیر ذوب شود.

7. پیتزای سبزیجات:

 مواد لازم:

1 فنجان آب گرم

4/1-1 فنجان آرد نان

5 فنجان آرد سفید گندم

1 پاکت خمیر مایه

1/4 فنجان روغن زیتون

3/4 قاشق چای خوری نمک

اسپری آشپزی(روغن)

1 بادمجان ژاپنی برش داده شده (تکه های4/1 اینچی)

1 فنجان قارچ خوراکی

1فنجان برش نازک کدو مسما

3/4 فنجان سس پیتزا

1 فلفل قرمز نازک برش خورده

1 فنجان برش نازک پیاز قرمز

1فنجان برش نازک کدو سبز

2 فنجان اسفناج تازه خرد شده

4/1-1 فنجان پنیر موزارلای تکه تکه شده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طرز تهیه

1.3/4  فنجان آب گرم را در یک کاسه با همزن برقی یا همزن برقی کاسه دار، توسط سری خمیر زن هم بزنید. آرد را اضافه کنید؛ با سرعت متوسط حدود 20 دقیقه هم بزنید تا ترکیب شوند. روی آن را بپوشانید و اجازه دهید برای 20 دقیقه بماند.

2. در یک کاسه کوچک مخمر و1/4 فنجان باقی مانده آب را مخلوط کنید؛ اجازه دهید تا حدود 5 دقیقه بماند. مخلوط مخمر، 1 قاشق غذاخوری روغن و 1/2 قاشق چای خوری نمک به مخلوط آرد اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر نرم شود. خمیر را در یک کاسه بزرگ قرار داده و با اسپری پخت و پز روکش کنید(اسپری کنید). روی کاسه را با پلاستیک بپوشانید برای 24 ساعت در یخچال قرار دهید.

3.خمیر را 1 ساعت بگذارید تا به دمای اتاق برسد. خمیر را در یک سطح صاف آردی قرار دهید؛ آن را به صورت مستطیل 14*11 اینچی درآورید. سپس خمیر را روی یک تابه پخت فلزی که روی آن اسپری کرده اید، قرار دهید.

4. فر را روی دمای 230 درجه سانتی گراد قرار دهید.

5.بادمجان، کدو سبز، اسکواش(کدو مسما)، 2/1-1 قاشق چای خوری روغن و 1/4 قاشق چای خوری نمک باقی مانده را روی یک ورق پخت جداگانه هم بزنید. در یک لایه پهن کنید. پخت در دماي 230 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه یا تیک لایه بگذارید به مدت 15 دقیقه در دماي 230 درجه سانتی گراد بپزد یا تا زمانی که ترد شود. دراواسط پخت یک بار بچرخانید.

6. 2/1-1 قاشق چای خوری روغن در یک کاسه نسبتا بزرگ حرارت دهید. پیاز و فلفل را اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه طبخ دهید.

7. سس پیتزا را روی خمیر پهن کنید و یک حاشیه 2/1 اینچی جا بگذارید؛ روی آن به طور یک دست اسفناج بریزید. موزارلا را روی اسفناج بپاشید. بادمجان، کدو سبز و تکه های اسکواش را به صورت یک دست روی پنیر بچینید. روی آن نیز ترکیب فلفل و پیاز را قرار دهید. با 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون باقی مانده حاشیه خمیر را چرب کنید. تابه ی پخت حاوی خمیر را روی صفحه پخت گرم شده در طبقه ی میانی قرار دهید؛ برای 22 تا 23 دقیقه در دمای 230 درجه سانتی گراد پخته و به 6 قسمت تقسیم شود.

نوشته شده در تاریخ 1398/4/30 ترجمه شده از: 

cookinglight

myrecipes

foodnetwork

tasteofhome

tasty

Ingredients

2 ½ cups warm water(600 mL)

1 teaspoon sugar

2 teaspoons active dry yeast

7 cups all-purpose flour, plus more for dusting(875 g)

6 tablespoons extra virgin olive oil, plus more for greasing

1 ½ teaspoons kosher salt

¼ cup semolina flour(30 g)

TOMATO SAUCE

28 oz canned whole tomatoes (795 g)

1 tablespoon kosher salt

PEPPERONI

tomato sauce

fresh mozzarella cheese, torn into small pieces

spicy pepperoni slices

freshly grated parmesan cheese

Preparation

“Bloom” the yeast by sprinkling the sugar and yeast in the warm water. Let sit for 10 minutes, until bubbles form on the surface.

In a large bowl, combine the flour and salt. Make a well in the middle and add the olive oil and bloomed yeast mixture. Using a spoon, mix until a shaggy dough begins to form.

Once the flour is mostly hydrated, turn the dough out onto a clean work surface and knead for 10-15 minutes. The dough should be soft, smooth, and bouncy. Form the dough into a taut round.

Grease a clean, large bowl with olive oil and place the dough inside, turning to coat with the oil. Cover with plastic wrap. Let rise for at least an hour, or up to 24 hours.

Punch down the dough and turn it out onto a lightly floured work surface. Knead for another minute or so, then cut into 4 equal portions and shape into rounds.

Lightly flour the dough, then cover with a kitchen towel and let rest for another 30 minutes to an hour while you prepare the sauce and any other ingredients.

Preheat the oven as high as your oven will allow, between 450-500˚F (230-260˚C). Place a pizza stone, heavy baking sheet (turn upside down so the surface is flat), or cast iron skillet in the oven.

Meanwhile, make the tomato sauce: Add the salt to the can of tomatoes and puree with an immersion blender, or transfer to a blender or food processor, and puree until smooth.

Once the dough has rested, take a portion and start by poking the surface with your fingertips, until bubbles form and do not deflate.

Then, stretch and press the dough into a thin round. Make it thinner than you think it should be, as it will slightly shrink and puff up during baking.

Sprinkle semolina onto an upside down baking sheet and place the stretched crust onto it. Add the sauce and ingredients of your choice.

Slide the pizza onto the preheated pizza stone or pan. Bake for 15 minutes, or until the crust and cheese are golden brown.

Add any garnish of your preference.

Nutrition Calories: 1691 Fat: 65 grams Carbs: 211 grams Fiber: 12 grams Sugars: 60 grams Protein: 65 grams

 

Homemade Pizza


Ingredients

1 package (1/4 ounce) active dry yeast

1 teaspoon sugar

1-1/4 cups warm water (110° to 115°)

1/4 cup canola oil

1 teaspoon salt

3-1/2 cups all-purpose flour

1/2 pound ground beef

1 small onion, chopped

1 can (15 ounces) tomato sauce

3 teaspoons dried oregano

1 teaspoon dried basil

1 medium green pepper, diced

2 cups shredded part-skim mozzarella cheese

Directions

In large bowl, dissolve yeast and sugar in water; let stand for 5 minutes. Add oil and salt. Stir in flour, a cup at a time, until a soft dough forms.

Turn onto floured surface; knead until smooth and elastic, about 2-3 minutes. Place in a greased bowl, turning once to grease the top. Cover and let rise in a warm place until doubled, about 45 minutes. Meanwhile, cook beef and onion over medium heat until no longer pink; drain.

Punch down dough; divide in half. Press each into a greased 12-in. pizza pan. Combine the tomato sauce, oregano and basil; spread over each crust. Top with beef mixture, green pepper and cheese.

Bake at 400° for 25-30 minutes or until crust is lightly browned.

 To make a delicious herbed pizza crust, you can add 1 teaspoon each of basil and oregano to a boxed pizza crust mix.

Pizza Margherita

For the base

300g strong bread flour

1 tsp instant yeast (from a sachet or a tub)

1 tsp salt

1 tbsp olive oil, plus extra for drizzling

For the tomato sauce

100ml passata

handful fresh basil  or 1 tsp dried

1 garlic clove, crushed

For the topping

125g ball mozzarella, sliced

handful grated or shaved parmesan

 (or vegetarian alternative)

handful cherry tomatoes, halved

To finish

handful basil leaves (optional)

Method

Make the base: Put the flour into a large bowl, then stir in the yeast and salt. Make a well, pour in 200ml warm water and the olive oil and bring together with a wooden spoon until you have a soft, fairly wet dough. Turn onto a lightly floured surface and knead for 5 mins until smooth. Cover with a tea towel and set aside. You can leave the dough to rise if you like, but it’s not essential for a thin crust.

Make the sauce: Mix the passata, basil and crushed garlic together, then season to taste. Leave to stand at room temperature while you get on with shaping the base.

Roll out the dough: If you’ve let the dough rise, give it a quick knead, then split into two balls. On a floured surface, roll out the dough into large rounds, about 25cm across, using a rolling pin. The dough needs to be very thin as it will rise in the oven. Lift the rounds onto two floured baking sheets.

Top and bake: Heat oven to 240C/fan 220C /gas 8. Put another baking sheet or an upturned baking tray in the oven on the top shelf. Smooth sauce over bases with the back of a spoon. Scatter with cheese and tomatoes, drizzle with olive oil and season. Put one pizza, still on its baking sheet, on top of the preheated sheet or tray. Bake for 8-10 mins until crisp. Serve with a little more olive oil, and basil leaves if using. Repeat step for remaining pizza.

Mushroom Pizza

Ingredients

1 (12-inch) pre-baked pizza crust

3 tablespoons olive oil

4 to 5 cloves garlic, minced

3 shallots or mild onion, thinly sliced or minced

1 pound assorted exotic mushrooms, sliced or chopped (if using shiitakes, remove inedible stems)

1/4 cup dry red wine (optional)

1-ounce gorgonzola cheese, crumbled

8 ounces fontina cheese, grated or thinly sliced (this is easier to do if cheese is cold)

Salt and freshly ground black pepper, to taste

 

Directions

Put pizza stone in oven and heat to 425 degrees. While stone is heating, brush olive oil evenly over shell and bake 5 to 7 minutes or until oil bubbles. (If using thin crust pizza, you can eliminate pre-baking of the pizza crust.)

While shell bakes begin cooking the mushrooms. Heat saute or fry pan on high heat, add the oil, garlic and shallots and quickly saute for approximately 30 seconds. Do not allow the garlic/shallot mixture to burn.

Add mushrooms to hot pan, saute quickly until most of the mushroom juices have evaporated (3 to 5 minutes), then add wine. Continue to saute until wine completely evaporates and mushrooms have turned a darker shade or brown, about 2 to 3 minutes. Remove mushroom mixture from heat.

Remove shell from oven (leave stone in oven to keep it hot) and allow to cool slightly. Spread the gorgonzola cheese evenly over the warm crust so that it melts slightly. You can dip your fingers in olive oil to spread the gorgonzola. Spread the mushroom mixture evenly over the crust. Add the Fontina cheese, distributing it as evenly as possible. Season with salt and freshly ground black pepper.

Place on hot stone in oven and bake 12 to 15 minutes or until cheese is lightly browned and bubbly. Cool and cut into small rectangles for hors d'oeuvres or into pie-shaped pieces for first course or main course portions. Serve warm or at room temperature.

This recipe can be adjusted to suit personal taste such as adding dried, red hot pepper or use different cheeses; however you should not eliminate the gorgonzola. It can be served with champagne as an hors d'oeuvre and with dry red wine as an appetizer or main course with a tossed salad.

Pepperoni Pizza

Ingredients

1/2 cup warm water (100° to 110°)

2 teaspoons granulated sugar

1 package dry yeast (about 2 1/4 teaspoons)

3.65 ounces white rice flour (about 3/4 cup)

1.4 ounces sweet white sorghum flour (about 1/3 cup)

1.4 ounces tapioca flour (about 1/3 cup)

1.7 ounces potato starch (about 1/3 cup)

0.9 ounce flaxseed meal (about 1/4 cup)

1 teaspoon xanthan gum

1/4 teaspoon salt

2 tablespoons olive oil, divided

2 large egg whites

1 large egg

3/4 cup lower-sodium marinara sauce (such as Dell'Amore)

4 ounces part-skim mozzarella cheese, shredded (about 1 cup)

2 ounces sliced turkey pepperoni

2 tablespoons grated fresh Parmesan cheese

How to Make It

Step 1

Combine 1/2 cup water, sugar, and yeast in a small bowl, stirring with a whisk. Let stand 5 minutes or until yeast mixture is bubbly.

Step 2

Weigh or lightly spoon flours, potato starch, and flaxseed meal into dry measuring cups; level with a knife. Combine flours, potato starch, flaxseed meal, xanthan gum, and salt in a large bowl; beat with a mixer at medium speed until blended. Add yeast mixture, 1 tablespoon oil, egg whites, and egg; beat at low speed 1 minute or until combined. Increase speed to medium; beat 2 minutes.

Step 3

Coat a baking sheet with 1 teaspoon oil. Scrape dough onto pan. Lightly coat hands with oil. Press dough into a 14-inch circle, coating hands with oil as needed to prevent dough from sticking. Coat top of dough with any remaining oil. Cover with plastic wrap, and let rise in a warm place (85°), free from drafts, for 30 minutes.

Step 4

Preheat oven to 400°.

Step 5

Remove plastic wrap, and bake crust at 400° for 17 minutes or until bottom lightly browns. Cool completely. Increase oven temperature to 425°.

Step 6

Spread marinara over crust, leaving a 1/2-inch border; top with mozzarella cheese, pepperoni, and Parmesan cheese. Bake at 425° for 16 minutes or until crust is golden and cheese melts.

 Supremely Veggie Pizza

Ingredients

1 cup warm water (100°F to 110°F), divided

5.4 ounces bread flour (1 1/4 cups)

5 ounces white whole-wheat flour (about 1 1/4 cups)

1 (1/4-oz.) envelope active dry yeast

1/4 cup olive oil, divided

3/4 teaspoon kosher salt, divided

Cooking spray

1 Japanese eggplant, cut into 1/4-in.-thick slices

1 cup thinly sliced zucchini

1 cup thinly sliced yellow squash

1 cup thinly sliced red onion

1 red bell pepper, thinly sliced

3/4 cup jarred pizza sauce

2 cups chopped fresh spinach

5 ounces part-skim mozzarella cheese, shredded (about 1 1/4 cups)

How to Make It

Step 1

Place 3/4 cup warm water in the bowl of an electric stand mixer fitted with the dough hook attachment. Add flours; mix on medium speed until combined, about 20 seconds. Cover, and let mixture stand 20 minutes.

Step 2

In a small bowl, mix yeast and remaining 1/4 cup water; let stand until bubbly, about 5 minutes. Add yeast mixture, 1 tablespoon oil, and 1/2 teaspoon salt to flour mixture; mix until a soft dough forms. Place dough in a large bowl coated with cooking spray; place plastic wrap coated with cooking spray directly on surface of dough. Chill 24 hours.

Step 3

Let dough stand 1 hour, covered, until dough reaches room temperature. Place dough on a lightly floured surface; roll into a 14- x 11-inch rectangle. Press dough into bottom and partially up sides of a 13- x 9-inch metal baking pan coated with cooking spray.

Step 4

Place a baking sheet in oven on bottom rack. Preheat oven to 450°F. (Do not remove baking sheet while oven preheats.)

Step 5

Toss together eggplant, zucchini, squash, 1 1/2 teaspoons oil, and remaining 1/4 teaspoon salt on a separate rimmed baking sheet; spread in a single layer. Bake at 450°F for 15 minutes or until tender, turning once halfway through.

Step 6

Heat 1 1/2 teaspoons oil in a large nonstick skillet over medium-high. Add onion and bell pepper. Cook, stirring often, until tender, about 4 to 5 minutes.

Step 7

Spread pizza sauce over dough, leaving a 1/2-inch border; top evenly with spinach. Sprinkle mozzarella over spinach. Arrange eggplant, zucchini, and squash slices alternately over cheese. Top evenly with onion and bell pepper mixture. Brush remaining 2 tablespoons oil over dough border. Place baking pan on preheated baking sheet; move to middle oven rack. Bake at 450°F for 22 to 23 minutes. Cut into 6 squares.

اشتراک گذاری بازگشت به منو بازگشت به بالا