تاریخچه ی پیتزا

1. تاریخچه ی پیتزا:

ناپل حدود 600 سال قبل از میلاد، به عنوان مستعمره ­ی یونان تاسیس شد. ناپل در دهه 1700 و اوایل دهه 1800 یک شهر ساحلی پر رونق بود. در اصطلاح، این پادشاهی مستقل، به خاطر ازدحام کارگران فقیر و یا لازارونی مشهور بود. کارول هلستوسکی، مخترع پیتزا، یک استاد جهانی و استاد دانشگاه می گوید: " به خلیج نزدیک تر شدند، جمعیت آنها زیاد بود و بیشتر آنها در بیرون زندگی می­کردند و یا خانه ­های کوچکی داشتند. برخلاف اقلیت ثروتمند، این ناپولی­ها نیاز به غذای ارزان قیمت داشتند که بتوانند به سرعت مصرف کنند. انواع مختلف نان غذاهای خورده شده (پسماند غذاها)، دست­فروش­های خیابانی و یا رستوران های غیرمجاز، این نیاز را برآورده می­کرد. هلستوسکی به این نکته اشاره کرد که نویسندگان ایتالیایی اغلب عادت های غذایی خود را " چندش آور" می­دانستند. پیتزا های اولیه متعلق به ناپلی­های فقیر بود که امروزه آنها را با چاشنی­های خوشمزه ­ای نظیر گوجه فرنگی، پنیر، روغن، سیر و ... می­بینیم. ایتالیا در سال 1861 متحد شد و پادشاه mberto اول و ملکه مارگاریتا در سال 1889 از ناپل بازدید کردند. داستان از این قرار است که این زوج در مسافرت­شان از رژیم غذایی ثابت غذاهای فرانسوی خسته شده بودند و از پیتزا فروشی درخواست پیتزا کردند. نوع خاصی که ملکه بیشتر از آن لذت برده بود، پیتزا موتزارلا نامیده می­شد؛ پیتزا با پنیر سفید نرم، گوجه فرنگی قرمز و ریحان سبز (شاید تصادفی نبود که پیتزای مورد علاقه او ترکیب رنگ پرچم ایتالیا باشد). بعد از این داستان، این ترکیب خاص پیتزای مارگاریتا نام­گذاری شد.

 به موهبت ملکه مارگاریتا شور و شوقی برای پیتزا در سراسر ایتالیا شروع شده بود. اما پیتزا تا دهه 1940 خارج از مرزهای ناپل در ایتالیا کمتر شناخته شده بود. با این حال، از اقیانوس دور، مهاجرانی که از ناپل به ایالات متحده می­رفتند پیتزاهای معتبر و خاص خود را در نیویورک و دیگر شهرهای آمریکایی از جمله ترنتون، نیوهان، بوستون، شیکاگو و سنت لوئیس پخش می­کردند. ناپلی­ها برای کار در کارخانه­ ها می آمدند، همانند میلیون ها اروپایی در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم؛ آنها به دنبال ایجاد یک بیانیه آشپزی نبودند.اماعطرو طعم پیتزا، خیلی زود، شروع به جذب غیر ناپلی­ها و غیر ایتالیایی­ها کرد.

یکی از اولین پیتزا فروشی­ های ثبت شده G. (for Gennaro) Lombardi’s در ایالات متحده در خیابان Spring در منهتن بود، که در سال 1905، مجوز فروش گرفت. پس به خاطر ایتالیایی آمریکایی ها و غذاهایشان، مهاجرت از شهر به حومه، از شرق به غرب، به خصوص پس از جنگ جهانی دوم مهاجرت، محبوبیت پیتزا در ایالات متحده رونق گرفت.

پیتزا دیگر به عنوان غذای "قومیتی و نژادی" تلقی نمی شد و خیلی سریع به عنوان فست فود و غذایی جذاب شناخته شد. به طور قطعی تغییرات غیر ناپلی ها در منطقه پدیدار شد. به طوری که پیتزای لذیذ کالیفرنیا با هر چیزی از مرغ کبابی گرفته تا ماهی قزل آلای دودی ترکیب می شد.

پیتزا پس از جنگ نهایتا به ایتالیا و فراتر از آن رسید. ماریانی توضیح می دهد که: "مانند شلوار جین آبی و rock and roll، بقیه جهان، از جمله ایتالیایی ها، پیتزا را فقط به دلیل اینکه آمریکایی بود، انتخاب کردند. امروزه ایستگاه های بین المللی زنجیره ای آمریکایی مانند   Domino's  و Pizza Hut در حدود 60 کشور مختلف رونق پیدا کرده­ اند .با توجه به سلیقه های محلی، ترکیب جهانی پیتزا می تواند از پنیر Gouda در Curaçao گرفته تا تخم مرغ آب پز در برزیل مورد استفاده قرار گیرد.

2. انواع پیتزا:

ناپلی: پیتزا ناپولی، پیتزا اصلی است که از ایتالیا خارج و از طریق مهاجران ایتالیایی وارد ایالات متحده شده است. تعصب پیتزای آمریکایی با این پیتزا شکل گرفت. در حقیقت، ایتالیا به دنبال حفاظت از میراث یونسکو برای پیتزا ناپلی است. خمیر از آرد گندم Tipo 00 ساخته شده است و به صورت نازک و ترد و در یک اجاق گاز چوب پخته می شود .پیتزا باید حاوی مقادیری کم از ترکیب و چاشنی باشد، (مانند سس گوجه فرنگی سان مارزانو، پنیرموتزارلا و ریحان) چون سس یا پنیر زیاد، خمیر را نرم و خیس می کند.

سبک کالیفرنیا: پیتزا سبک کالیفرنیا با استفاده از یک پایه خمیر شبیه به پیتزا پاپای ناپلی و نیویورک استفاده می کند و با استفاده از مواد غیر معمول، پایه را تشکیل می دهداین سبک پیتزا عموما به آشپز  Ed LaDouنسبت داده شده که پیتزا را با ریکوتا، فلفل قرمز، خردل و... بسط داده است که سرآشپز ولفگانگ پیک در اوایل دهه این سبک را دوست داشت و برای آن  تلاش کرد. سرآشپز Puck  بلافاصله سرآشپز LaDou را برای کار درSpago  که به تازگی در سال 1982 افتتاح کرده بود،  استخدام کرد و سرآشپز  LaDou  به پخت پیتزاهای خلاقلانه شامل انواع سوسیس اردک و ماهی دودی ادامه داد. در سال 1985، سرآشپز LaDou اولین منوی پیتزا را برای آشپزخانه پیتزای کالیفرنیا ساخت، شامل پیتزا مرغ باربیکیو خاص خود که پیتزای کالیفرنیایی را به یک پیتزا با مخاطب ملی انتشار داد.

پیتزای ظرف عمیق شیکاگو: در دهه ی 1940، Pizzeria Uno پیتزای ظرف عمیق را توسعه داد که شکل یک ظرف عمیق شبیه به ظرف کیک بزرگ فلزی می باشد. اگرچه کل پیتزا کاملا ضخیم است، ضخامت خمیر آن تنها نازک یا متوسط ​​است و پیتزا یک لایه بزرگ ضخیم از ترکیبات رویی دارد. از آنجا که پیتزا خیلی ضخیم است، به مدت زمان پخت طولانی نیاز دارد و اگر پنیر در بالای آن اضافه شود، همانطور که در اکثر پیتزا ها معمول است، پنیر می سوزد.

بنابراین، در یک پیتزای ظرف عمیق، چاشنی ها معمولا "به صورت وارونه" با پنیر، سبزیجات و گوشت روی پوسته و یک سس گوجه فرنگی خام در لایه بالایی، برای کمک به پخت سبزیجات و گوشت در فر قرار میگیرد.

در اواسط دهه 1970، رستوران های Nancy's Pizza وGiordano's Pizzeria  شیکاگو یک نوع پیتزای ظرف عمیق را تهیه کردند که به پیتزای شکم پر معروف است و حتی عمیق تر و تراکم چاشنی بیشتر نسبت به سایر انواع پیتزا ها دارد. برای نگه داشتن پنیر و چاشنی ها، یک لایه نازک خمیر روی سس گوجه فرنگی همراه با یک سوراخ (شبیه به پای pie) اضافه می شود تا بخار از آن خارج و سس گوجه فرنگی روی پوسته بالایی اضافه شود.

پیتزا خمیر نازک شیکاگو: خمیر نازک شیکاگو ترد تر و شکننده تر از سبک نیویورک است و به طور معمول به صورت تکه های مربع شکل به جای برش مورب، برش داده می شود. منطقه Quad City ، یک گروه متشکل از پنج شهر بین آیووا و ایلینوی، با استفاده از سس تند، مقدار زیادی گوشت و برش به صورت نواری یا مربع، در خمیر نازک شیکاگو تنوع ایجاد کرده است.

سبک دیترویت: پیتزای سبک دیترویت یک پیتزای مربعی شکل است، شبیه به پیتزا سبک سیسیلی، با پوسته ظرف عمیق و سس مارینارا که گاهی اوقات با آن صرف می شود. پوسته معمولا در یک تابه با روغن کافی پخته می شود تا کناره های ترد و پخته گردد. پیتزا سبک دیترویت یک پیتزا با طرفداران بیشتر در دیترویت را توسعه داده است،Little Caesars ، پیتزا ظرف عمیق سبک دیترویت را که در سراسر زنجیره های کشورش موجود است، راه اندازی کرد.

سبک یونانی انگلستانی: به طور کلی پیتزا سبک یونانی به پیتزاهای درست شده در خانه های پیتزا اشاره دارد که توسط مهاجران یونانی در نیو انگلند اداره می شود. خمیر پیتزا بین پیتزای ترد سبک نیویورک و نمونه ی ضخیم تر سیسیلی اش قرار دارد و در یک قالب چرب شده یا تابه ی چدنی پخته شده که منجر به خمیری ضخیم طلایی و ترد می شود  .بسیاری از این پیتزا ها با مواد تشکیل دهنده معمولی یونانی مانند فتا (نوعی پنیر یونانی)، artichokes (کنگر فرنگی) و زیتون های کالاماتا پر شده اند، هرچند یک پیتزا یونانی ممکن است به سادگی با سس گوجه فرنگی و پنیر موزارلا پر شود.

پوسته نازک نیویورک: پیتزا سبک نیویورک از شهر نیویورک در اوایل دهه 1900 سرچشمه گرفته است و یک بدل خفیف از پیتزای ناپلی است .این پیتزا پوسته نازک و ترد دارد و تعادلی کامل از سس گوجه فرنگی نازک و مقدار زیادی از پنیر رنده موزارلا را دارا می باشد. بیشتر پیتزا فروشی ها در ایالات متحده تمایل دارند یک نوع از پیتزای سبک نیویورک ارائه دهند. 

سبک سنت سوئیس: پیتزا سبک سنت لوئیس، منحصر به فرد در پیتزای سبک نیویورک، در سال 1960 توسط Ed وMargie Imo  از پیتزا فروشی Imo آغاز شد. پیتزا پوسته نازک کراکر مانند دارد و بدون مخمر ساخته شده و با پنیرProvel   به جای موزارلا پر شده است. پنیر Provel  یک پنیر سفید است که از ترکیب پنیر چدار، موتزارلا و پنیر پرولون ساخت شده است و نخست در منطقه سنت لوئیس استفاده شد.

پای گوجه فرنگی-سبک نیوجرسی: پای گوجه فرنگی یک نوع پیتزا است که در اوایل دهه 1900 توسط ایتالیایی آمریکایی ها در منطقه شهری فیلادلفیا ایجاد شد. پای (نوعی کیک) گوجه فرنگی پاپا، در منطقه Trenton، نیوجرسی، ادعا می کند که در بین قدیمی ترین پیتزا فروشی ایالات متحده در ربته دوم قرار دارد. بر خلاف پیتزا سبک نیویورک، که پنیر و چاشنی ها روی سس قرار می گیرند، در پای گوجه فرنگی، پنیر و چاشنی ها زیر سس گوجه فرنگی قرار می گیرند. به دلیل این تمایز، طعم غالب پیتزا، گوجه فرنگی های شیرین و ترش روی پای است.

3. دستگاه فروش اتوماتیک پیتزا:

 اکثر دانشجویان می دانند که یک دستگاه تلوان پیتزا بسیار خوب است. با این حال، تکنولوژی جهان را با یک دستگاه تلوان که در مدت کمتر از 3 دقیقه پیتزای سفارشی تازه، غیر منجمد را برای شما آماده می کند، مورد لطف قرار داده است.

 این ماشین رویایی"Let's Pizza"  نام  دارد .این دستگاه هر پیتزا را از ابتدا می سازد و شروع به ساخت آن نمیکند تا زمانی که شما آن را سفارش دهید. چگونه یک ماشین چنین کاری را در کمتر از سه دقیقه انجام می دهد:

·دستگاه ابتدا با استفاده از ترکیب آب معدنی با مخلوط آرد، خمیر تازه می سازد.

·سپس دستگاه مخلوط را به خمیر میمالد و آن را در یک ظرف 10 اینچی صاف می کند.

· اکنون سس گوجه فرنگی ارگانیک از طریق یک بازوی مکانیکی روی پیتزا چاشنی می شود.

· حال این بازوی مکانیکی پیتزا را با پنیر و هر افزودنی دلخواه پر می کند.

·هر دستگاه دارای 3-4 گزینه انتخاب چاشنی است، مانند pepperoni، bacon، قارچ و غیره

در نهایت پیتزا در یک کوره مادون قرمز در700 درجه قرار می گیرد.(حتی یک پنجره برای مشاهده وجود دارد و شما می توانید پخت پیتزای خود را ببینید).

·تمام این فرآیند کمتر از 3 دقیقه طول می کشد و قیمت هر پیتزا 5 تا 6 دلار است.

این ماشین فوق العاده در سال 2009 در ایتالیا آغاز به کار کرد؛  به آرامی از طریق انگلستان راه باز کرد و شروع به ادغام خود را در سنت تجارت و فروش آمریکا کرد. شرکت مفهومی A1  که "Let’s Pizza" را مدیریت می کرد، برنامه های خود را برای ایجاد یک مرکز تجاری "Let's Pizza"  در ایالات متحده در سال 2012 اعلام کرد. طرح این بود که این مکان های فروش در مراکز و دانشگاه ها در سراسر کشور قرار بگیرند، اما هیچ کدام در بازار رخنه نکردند.

4. 5 دلیل برای اینکه چرا پیتزا می تواند برای سلامتی شما مفید باشد:

پیتزا همیشه شهرت خوبی ندارد. بسیاری از مردم این غذا را با چربی و کالری بالا می دانند و اگر در رژیم غذایی باشند، آن را نخواهند خورد. همچنین برخی آن را به عنوان غذای راحت و یا فقط چیزی برای شام ​​زمانی که وقت کم است، طبقه بندی می کنند. آنچه که بسیاری از مردم نمی دانند این است که پیتزا می تواند واقعا برای شما مفید باشد. در ادامه پنج دلیل آورده شده است که می توانید پیتزا را به عنوان بخشی از یک رژیم سالم مصرف کنید:

1. سس پیتزا می تواند ایمنی بدن شما را تقویت کند:

سس روی پیتزا مملو از ویتامین  Cاست. بدن شما به این مواد مغذی نیاز دارد تا با میکروب هایی مبارزه کند که می تواند باعث بیماری هایی مانند سرماخوردگی شوند. اگر سس حاوی پونه باشد، ایمنی بدن شما را افزایش خواهد داد. کارواکرول، ماده فعال موجود در پونه، می تواند به حفظ کبد سالم و تعادل قند خون شما کمک کند.

2. پیتزا حاوی مواد مغذی است:

هنگامی که مواد تشکیل دهنده مناسب برای پیتزا خود را انتخاب می کنید، مزایای سلامتی زیادی دریافت خواهید کرد. اگر پنیر یا گوشت اضافی سفارش دهید، پیتزای شما مغذی نخواهد بود. سفارش یک پوسته نازک کمک می کند  تا مقدار کالری دریافتی از این وعده غذایی، کاهش یابد .همچنین خوردن پوسته کمتر به شما این امکان را می دهد که مقدار بیشتری از مواد سالم تر را مصرف کنید، زیرا شما با کربوهیدرات ها سیر نشده اید.

نیازی به اضافه کردن چیزی بیشتر به وعده غذایی خود برای تامین مصرف همه گروههای غذایی توصیه شده وجود ندارد. با یک پیتزا، همزمان می تواند شامل سبزیجات، میوه، گوشت بدون چربی، لبنیات و غلات باشد. شما می توانید گوجه فرنگی را برای افزایش مصرف میوه خود اضافه کنید و برای افزودن سبزیجات بیشتر به رژیم غذایی خود می توانید از فلفل قرمز یا قارچ بهره ببرید .ژامبون یا گوشت گاو موجود در پیتزای شما، پروتئین سالم تر و کم چرب به شما می دهد. پنیر مصرف لبنیات را تامین خواهد کرد، در حالی که پوسته مصرف روزانه غلات را فراهم می کند.

3. پیترا مغز شما را تقویت می کند:

اسفناج، که اغلب یک ماده به عنوان چاشنی پیتزا است، دارای مقدار زیادی فولات (ویتامین B9) است. این ویتامین سبب افزایش گردش خون در مغز شما می شود. مصرف روزانه اسفناج می تواند سرعت کاهش شناختی در افراد سالخورده را کاهش دهد، زیرا حاوی ویتامین K نیز می باشد. این غذا همچنین می تواند بر میزان سروتونین شما تأثیر بگذارد که به طور مستقیم احساسات مثبت و منفی را تحت تاثیر قرار می دهد.

اگر رستوران پیتزای مورد علاقه خود شما، اسفناج استفاده نمی کند، سعی کنید وقتی که به دست تان می رسد خودتان آن را اضافه کنید. اضافه کردن این چاشنی می تواند به حفظ تازگی آن کمک کند. آناناس، اسفناج و شیر موجود در پنیر همگی تقویت کننده های سروتونین هستند، به این معنی که پیتزا می تواند شما را سالم تر و خوشحال تر کند.

4. شما می توانید مواد تشکیل دهنده را کنترل کنید:

خواه شما خودتان این وعده غذا را درست می کنید یا از فروشگاه پیتزای مورد علاقه خود را سفارش می دهید، شما کنترل می کنید که کدام مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید مواد تشکیل دهنده ی دقیقی که می خواهید را از رستوران درخواست کنید و همچنین مشخص کنید که آیا شما آنها را در مقادیر بزرگتر یا کوچکتر می خواهید .ترکیبات نامحدود هستند و شما می توانید هر میوه، سبزیجات و یا گوشت موجود در منو را ترکیب کنید. فراموش نکنید که در مورد گزینه های خمیر بپرسید تا مطمئن شوید که پیتزای شما هنوز مغذی است.

5. سفارش پیتزا راحت است:

سفارش پیتزا و تحویل گرفتن آن موجب صرفه جویی در زمان شما می شود و در برخی موارد ناامیدی در برخورد با ترافیک برای برداشتن آن است .تحویل به شما یک غذای سالم ارائه می دهد که به راحتی در خانه به دست تان می رسد. موارد دیگر موجود در بیشتر منو پیتزا فروشی ها می تواند جایگزین های سالم و خوشمزه ای به شما بدهد. منوها را در رستوران های مورد علاقه خود بررسی کنید و سالادها، ساندویچ ها، غذاهای آماده و غیره را به وعده خود اضافه کنید.

5. چند مشکل مشترک کوره پیتزا:

اندازه و وزن: بسیاری از کوره های پیتزا به صورت یک قطعه بزرگ ساخته شده اند که در هنگام ورود به محل آشپزخانه از طریق درب ها و فضای تنگ زیاد قابلیت مانور دادن ندارند .بسیاری از خریداران مجبور به تقبل تغییرات در خانه هستند تا اجاق درجای خوی قرار بگیرد، همچنین بعضی نیز با حمل قطعات سنگین تجهیزات، سلامتی و ایمنی کسانی که این قطعات را حمل می کنند، به خطر می اندازند. کوره های  Valoriani، با قطعات قابل حمل از درب های استاندارد می توانند در محل مونتاژ شوند.

دو گانه سوز: برخی از کوره ها با منبع سوخت دوگانه گاز و چوب کار می کنند، اما مقررات قانونی آن بسیار مبهم است. در نتیجه، هر گونه آتش سوزی یا مسمومیت کربن مونوکسید که به علت سیستم دودکش نامناسب اتفاق می افتد، می تواند بیمه نامه تجاری را بی اعتبار کند. در حالی که کوره Orchard دارای کوره سوخت دوگانه است، همیشه این موضوع را برجسته می کند که باید با یک منبع سوخت یا منبع دیگر کار کند .برخی دیگر تولید کنندگان و تامین کنندگان آن را انجام نمی دهند.

تعمیر و نگهداری:  بسیاری از اجاقهای فروخته شده در بازار انگلستان به طور ضعیفی ساخته شده اند و به طور منظم نیاز به تجهیز دوباره ی کف اجاق دارند. در بعضی از موارد، کف اجاق گاز را به سادگی نمی تواند عوض کرد. در برخی موارد اجاق باید به طور کامل برچیده شود تا کف اجاق جایگزین شود. یک اجاق Valoriani به ندرت نیاز به جایگزینی کف آن را دارد، اما اگر لازم باشد، می توان از طریق دهان اجاق آن را انجام داد و فقط باید منطقه آسیب دیده جایگزین شود.

عایق: یکی دیگر از مسائل مربوط به بهداشت و ایمنی و سلامت غذایی، دربرگیرنده عایق بسیاری از اجاق های پیتزا که در حال حاضر فروخته می شوند، می باشد. در بعضی موارد، برای کاهش هزینه ها اجاق های غیر عایق عرضه می شود که پوسته خارجی خطرناک دارند که می تواند به سرآشپز و دیگر کارکنان آشپزخانه آسیب برساند. در موارد دیگر که عایق مورد استفاده قرار نمی گیرد، می تواند باعث ایجاد ذرات گرد و غبار روی مواد غذایی شود.

تست: بسیاری از کوره های موجود در بازار هیچ تستی برای نشان دادن یا صدور گواهینامه برای حمایت از ادعاهای عملکرد خود ندارند .یک خریدار جدید همیشه باید اعتبار نامه های اجاق فروخته شده را بررسی کند و از صدور گواهینامه مطلع شود. آنها باید ارزیابی کنند که آیا این گواهینامه متعلق به یک شخص معتبر و محترم می باشد. آزمایش و صدور گواهینامه DEFRA و سلامتی مواد غذایی و صدور گواهینامه GasSafe و HETAS و CE marking همه مواردی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

پشتیبانی پس از فروش: خرید اجاق بدون اطمینان در مورد پشتیبانی پس از فروش در بازار که در آن بسیاری از محصولات ضعیف است، و بسیاری از کوره هایی که – امروز هست و فردا دیگه نیست- در اطراف مشتری جلب می کنند، ریسک بزرگی است. اجاق گاز خریداری نکنید، مگر اینکه مطمئن شوید که باکیفیت و قابلیت اطمینان است و در صورت وجود مشکل در محصول پشتیبانی آن برای شما وجود دارد. Valoriani از حدود سال 1890 بوده است و اکنون یک شرکت مشترک با کوره های Orchard  تشکیل داده است، بنابراین پشتیبانی شما از طرف Orchard Croven توسط Valoriani تضمین شده است.

نوشته شده در تاریخ 1398/4/30 ترجمه شده از: 

tripsavvy

hotel-magazine

pizza

 

 

Founded around 600 B.C. as a Greek settlement, Naples in the 1700s and early 1800s was a thriving waterfront city. Technically an independent kingdom, it was notorious for its throngs of working poor, or lazzaroni. “The closer you got to the bay, the more dense their population, and much of their living was done outdoors, sometimes in homes that were little more than a room,” says Carol Helstosky, author of Pizza: A Global History and associate professor of history at the University of Denver.

hese Neapolitans required inexpensive food that could be consumed quickly. Pizza—flatbreads with various toppings, eaten for any meal and sold by street vendors or informal restaurants—met this need. “Judgmental Italian authors often called their eating habits ‘disgusting,’” Helstosky notes. These early pizzas consumed by Naples’ poor featured the tasty garnishes beloved today, such as tomatoes, cheese, oil, anchovies and garlic.

Italy unified in 1861, and King Umberto I and Queen Margherita visited Naples in 1889. Legend has it that the traveling pair became bored with their steady diet of French haute cuisine and asked for an assortment of pizzas from the city’s Pizzeria Brandi, the successor to Da Pietro pizzeria, founded in 1760. The variety the queen enjoyed most was called pizza mozzarella, a pie topped with the soft white cheese, red tomatoes and green basil. (Perhaps it was no coincidence that her favorite pie featured the colors of the Italian flag.) From then on, the story goes, that particular topping combination was dubbed pizza Margherita.

Queen Margherita’s blessing could have been the start of an Italy-wide pizza craze. But pizza would remain little known in Italy beyond Naples’ borders until the 1940s.

An ocean away, though, immigrants to the United States from Naples were replicating their trusty, crusty pizzas in New York and other American cities, including Trenton, New Haven, Boston, Chicago and St. Louis. The Neapolitans were coming for factory jobs, as did millions of Europeans in the late 19th and early 20th centuries; they weren’t seeking to make a culinary statement. But relatively quickly, the flavors and aromas of pizza began to intrigue non-Neapolitans and non-Italians.

One of the first documented United States pizzerias was G. (for Gennaro) Lombardi’s on Spring Street in Manhattan, licensed to sell pizza in 1905. As Italian-Americans, and their food, migrated from city to suburb, east to west, especially after World War II, pizza’s popularity in the United States boomed.

 No longer seen as an “ethnic” treat, it was increasingly identified as a fast, fun food. Regional, decidedly non-Neapolitan variations emerged, eventually including California-gourmet pizzas topped with anything from barbecued chicken to smoked salmon. 

Postwar pizza finally reached Italy and beyond. “Like blue jeans and rock and roll, the rest of the world, including the Italians, picked up on pizza just because it was American,” explains Mariani. 

Today international outposts of American chains like Domino’s and Pizza Hut thrive in about 60 different countries. Reflecting local tastes, global pizza toppings can run the gamut from Gouda cheese in Curaçao to hardboiled eggs in Brazil. 

The Original: Neapolitan

The Neapolitan pizza is the original pizza that left Italy and arrived with Italian immigrants in the United States. This is the pizza that launched American pizza fanaticism. In fact, Italy has sought UNESCO heritage protection for the Neapolitan pizza. 

The dough is made from Tipo 00 wheat flour and the crust is thin, crunchy, and baked in a wood-fired oven. The pizza should have minimal toppings—perhaps San Marzano tomato sauce, buffalo mozzarella cheese, and basil—because too much sauce or cheese will weigh down the crust and make it soggy.

California Style

California style pizza uses a dough base similar to the Neapolitan or New York style pizza and jazzes up the base with unusual and uncommon ingredients. This style of pizza is generally credited to Chef Ed LaDou who developed a pizza with ricotta, red peppers, mustard, and pate, that Chef Wolfgang Puck tried and loved in the early 1980s. Chef Puck immediately hired Chef LaDou to work at the newly opened Spago in 1982 and Chef LaDou continued creating innovative pizzas, including varieties with duck sausage and smoked salmon.  

In 1985, Chef LaDou created the first pizza menu for California Pizza Kitchen, including its signature barbeque chicken pizza, which spread California-style pizza to a national audience.

Chicago Deep Dish

In the 1940s, Pizzeria Uno in Chicago developed the deep-dish pizza, which has a deep crust that lines a deep dish, similar to a large metal cake or pie pan. Though the entire pizza is quite thick, the crust itself is only of thin to medium thickness, and the pizza has a very thick large layer of toppings. Because the pizza is so thick, it requires a long baking time and, if cheese was added on top, as is usual with most pizzas, the cheese would burn. 

So, in a deep dish pizza, the toppings are usually assembled "upside down" with cheese, vegetables, and meats placed on top of the crust, and an uncooked tomato sauce on the top layer, to help the vegetables and meats cook all the way through in the oven. 

In the mid-1970s, Chicago restaurants Nancy's Pizza and Giordano's Pizzeria developed a variant of the deep dish pizza, known as the stuffed pizza, which is even deeper and has a larger topping density than any other type of pizza. To keep the cheese and toppings contained, a thin layer of dough is added above the tomato sauce with a hole in the crust (similar to a pie) to let steam escape, and tomato sauce is added above the top crust.

Chicago Thin Crust

The Chicago thin crust is crispier and crunchier than the New York style and normally cut into squares (or tavern cut) rather than diagonal slices. The Quad City area, a group of five cities between Iowa and Illinois, has developed a variation of the Chicago thin crust which uses a spicy sauce, large amounts of meat, and is cut into strips or squares.

Detroit Style

The Detroit style pizza is a square pizza, similar to Sicilian-style pizza, with a deep-dish crust and marinara sauce sometimes served on top. The crust is usually baked in a well-oiled pan to develop caramelized crunchy edges. Detroit style pizza has developed a larger fan base as Detroit-based Little Caesars launched a Detroit-style deep dish pizza available at its nationwide chains.

New England Greek Style

Greek style pizza generally refers to the pizza served at Houses of Pizza, run by Greek immigrants in New England. The pizza crust lies in between the crunchy New York style pizza and its thicker Sicilian cousin and it is baked in a heavily greased cake or cast iron pan, which results in a thick golden, crunchy crust. Many of these pizzas are topped with typical Greek ingredients, such as feta, artichokes, and kalamata olives, though a Greek pizza may simply be topped with tomato sauce and mozzarella cheese.  

New York Thin Crust

New York style pizza originated in New York City in the early 1900s and is a mild bastardization of the Neapolitan pizza. The pizza has a thin and crunchy crust with a perfect balance of thin tomato sauce, and lots of grated mozzarella cheese. The pizza is meant to be folded over when eaten. Most pizzerias in the United States tend to serve a form of New York style pizza.

St. Louis Style

St. Louis style pizza, a unique take on New York-style pizza, originated in the 1960s by Ed and Margie Imo of Imo's Pizzeria. The pizza has a thin cracker-like crust, made without yeast, and is topped with Provel cheese, rather than mozzarella. Provel cheese is a white processed cheese, made by combining cheddar, mozzarella, and provolone cheeses, and used primarily in the St. Louis area.

Tomato Pie: New Jersey style

The tomato pie is a type of pizza created in the early 1900s by Italian-Americans in the Philadelphia metropolitan area. Papa's Tomato Pies, in the Trenton, New Jersey area, claims to be the United States' second oldest pizzeria. Unlike the New York Style pizza, where cheese and toppings are placed on top of the sauce, in the tomato pie, the cheese and toppings are placed under the tomato sauce. Because of this differentiation, the dominant flavor of the pizza is the sweet and tart tomatoes that top the pie. 

The Pizza Vending Machine

Most college students would deem a pizza vending machine too good to be true; however, technology has graced the world with a vending machine that cooks you a fresh, not frozen, custom pizza in less than 3 minutes. 

This dream machine goes by the name of ‘Let’s Pizza’. The machine makes every pizza from scratch, and doesn’t begin making it until you order it. How does a machine conquer such a feat in less than

-The machine makes fresh dough from scratch by combining mineral water with a flour mixture. 
-The machine then kneads the mixture into dough, and flattens it into a 10 inch pizza. 
-The pizza is now topped with organic tomato sauce via a mechanical arm. 
-This mechanical arm now tops the pizza with cheese and any additional desired toppings. 
-Each machine has 3-4 topping choices, such as: pepperoni, bacon, mushroom, etc.
-The pizza is finally placed in a 700-degree infra-red oven. (There is even a viewing window so you can watch your pizza bake!)

-This ENTIRE process takes under 3 minutes, and each pizza is priced at $5-6. 

This phenomenal machine originated in Italy back in 2009; it slowly made its way through the U.K., and is beginning to integrate itself into the American vending tradition. The A1 concept company that manages ‘Let’s Pizza’ announced its plans to create a ‘Let’s Pizza’ headquarters here in the US in 2012. The plan was to have these vending locations in malls and universities around the nation, but none have breached the market yet. 

Size and weight.  Many pizza ovens come as one massive piece of kit that, on arrival at its kitchen location, cannot be manoeuvred through doors and tight spaces.  Many new buyers are forced to undertake property alterations to get the oven into place, whilst others risk health and safety issues by asking employees to help carry a heavy piece of equipment.  Orchard Ovens’ Valoriani ovens, can be assembled in situ, with parts carried through any standard door.

Dual Fuel.  Some ovens are operating with a dual fuel source of gas and wood, but the regulations on the legality of this are very unclear.  As a result, any fire, or carbon monoxide poisoning that occurs due to inadequate flue systems, could invalidate a commercial insurance policy.  Whilst Orchard Ovens has a dual fuel oven, it always highlights that it must be run with either one fuel source or the other.  Some other manufacturers and suppliers do not.

Maintenance. Many of the ovens currently being sold in the UK market are built poorly and regularly need to have new oven floors fitted.  In some, the floor of the oven simply cannot be replaced, rendering the whole oven redundant.  In others, the oven has to be completely dismantled, to replace the oven floor.  A Valoriani oven rarely needs to have its floor replaced but, if this is necessary, this can be done through the mouth of the oven and only the damaged area needs to be replace.

Insulation.  Another health and safety and food safety issue surrounds the insulation of many pizza ovens now being sold.  Cost cutting has been achieved, in some cases, by supplying un-insulated ovens that have a dangerously hot exterior shell that could injure chefs and other kitchen staff.  In others, the insulation used is not safely encased, which can create dust particles on food.

Testing.  Many of the ovens flooding the market have no testing to point to, or certification to back up their performance claims.  A new buyer should always check out the credentials of the oven they are being sold and ask to see the certification.  They should then assess whether that certification comes from a credible and respected body. DEFRA and Food Safety testing and certification and GasSafe and HETAS certification and CE marking are all things to look for.

After-sales Support.  Buying an oven without any assurance about the after-sales support available is very risky in a market in which so many poor products, and many here-today-gone-tomorrow ovens are being touted around.  Do not buy an oven unless you are sure about its quality and reliability and the support that will be there for you, if the product fails.  Valoriani has been around since 1890 and have now formed a joint Company with Orchard Ovens, so your support from Orchard Ovens by Valoriani is guaranteed.

 

اشتراک گذاری بازگشت به منو بازگشت به بالا