همه چیز درباره ی بیت کوین(BIT COIN)

1. بیت کوین چیست؟

بیت کوین اولین کریپتوکین (سکه رمز نگاری شده) محبوب بود. هیچ کس نمی داند چه کسی آن را ساخته است ( بیشترین رمزنگاری برای حداکثر گمنامی طراحی شده است)، اما بیتکوین برای اولین بار در سال 2009 توسط یک توسعه دهنده با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو پدید آمد. او از آن زمان ناپدید شده است و ثروت Bitcoin را جا گذاشته است.

از آنجا که بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده بود، از آن زمان به بعد تمام ارزهای دیجیتال آلتکوین یا سکه های جایگزینaltcoins) or alternative coins) نامگذاری شده است.

یکی از مزایای بیت کوین این است که می توان آن را آفلاین در سخت افزار شخصی، مانند یک هارد دیسک امن ذخیره کرد. این فرایند ذخیره سازی سرد(cold storage) نامیده می شود و از ارز در مقابل سرقت به وسیله دیگران محافظت می کند. هنگامی که ارز در اینترنت ذخیره می شود، که به خیره سازی گرم (hot storage) معروف است، خطر سرقت آن وجود دارد.

از سوی دیگر، اگر یک فرد از دسترسی به سخت افزارهایی که حاوی بیت کوین هستند را از دست بدهد، ارز برای همیشه از بین می رود. برآورد شده است که حدود30 میلیارد دلار بیکوتین توسط ماینرها و سرمایه گذاران از بین رفته است.

 

2. چرا بیت کوین چنین بحث انگیز است؟

رویدادهای مختلف اخیر بیت کوین را به خبر رسانه ای تبدیل کردند.

از سال 2011 تا 2013، معامله گران جنایتکار  با خرید بیت کوین به صورت دسته های میلیون دلاری، آن را معروف ساختند تا بتوانند خارج از چشمان اجرای قانون و مالیات، پول جا به جا کنند. به دنبال آن ارزش بیت کوین به شدت افزایش پیدا کرد.

همچنین کلاهبرداری در دنیای ارز دیجیتال بسیار رایج است. سرمایه گذاران ساده یا باهوش به طور یکسان در معرض کلاهبرداری و از دست دادن هزاران دلار از سرمایه هایشان هستند.

بیت کوین و آلت کوین ها بحث برانگیز هستند زیرا آنها قدرت انتشار پول را از بانک های مرکزی می گیرند و به عموم مردم می دهند. حساب های Bitcoin نمی توانند بسته شوند یا توسط بازرسان مالیاتی مورد بررسی قرار گیرند و هیچ نیازی به بانک های واسطه برای انتقال ندارند. مقامات قانونگذار و بانکداران، بیت کوین ها را به مشابه با تکه های طلا در غرب وحشی می بینند. (خارج از کنترل پلیس و موسسات مالی)

3. بیت کوین چگونه کار می کند؟

بیت کوین ها سکه های کاملا مجازی هستند که به صورت خود مختار در ارزش خود طراحی شده است و برای انتقال و ذخیره پول احتیاجی به بانک ها ندارد. هنگامی که بیت کوین دارید، آنها مانند سکه های طلای فیزیکی رفتار می کنند. آنها داراي ارزش و قابل معامله هستند، درست مثل اینکه تکه هایی از طلا در جیب شما باشد. شما می توانید از بیت کوین های خود را برای خرید کالاها و خدمات آنلاین (در معاملاتی که آنها را قبول می کنند)، استفاده کنید یا می توانید آنها را به صورت سرمایه نگه دارید و امیدوار باشید که ارزش آنها در طول زمان افزایش یابد.

بیت کوین از یک کیف پول شخصی به دیگری معامله می شود و انتقال می یابد. یک کیف پول یک پایگاه داده شخصی کوچک است که شما در درایو کامپیوتر، گوشی هوشمند، تبلت یا جایی در فضایی ابری ذخیره می کنید.

بیت کوین در برابر جعل مقاوم هستند؛ چرا که چندین کامپیوتر، به نام گره ها (nodes)، در شبکه باید صحت و درستی هر معامله را تأیید کنند.

به این صورت که محاسباتی فشرده برای ایجاد یک بیت کوین لازم است که از لحاظ مالی ارزش ندارد و برای تقلبی ها و اداره ی سیستم است.

 

4. تکنولوژی بلاک چین چیست؟

بیت کوین یک شبکه است که روی یک پروتکل تحت عنوان blockchain اجرا می شود. سال 2008 یک مقاله متعلق به شخص یا افرادی که خودشان را ساتوشی ناکاموتو می خوانند، اولین توضیحات در مورد بلاک چین و بیت کوین را شرح داد و برای مدتی، هر دو اصطلاح مترادف بودند. از آن زمان بلاکچین از لحاظ مفهومی از کاربرد اولیه خود فاصله گرفته است و هزاران بلاکچین با استفاده از تکنیک های رمزنگاری مشابه ایجاد شده است. این تاریخچه می تواند نام گذاری را مبهم سازد.  "Blockchain " گاهی اشاره به بلاک چین بیت کوین دارد؛ گاهی نیز به طور کلی به تکنولوژی بلاک چین، یا هر بلاک چین خاصی نظیر بلاک چین اتریم (Ethereum​)، اشاره دارد.

 مبانی فن آوری بلاک چین بسیار ساده هستند. هر بلاک چین معین، شامل یک زنجیره واحد از بلوک های مجزای اطلاعات است که ترتیب زمانی داده شده اند. در اصل این اطلاعات می تواند هر رشته ای از صفر و یک ها باشد (ایمیل، قراردادها، اوراق قرضه) و این تنوع پذیری نظر دولت ها و شرکت های خصوصی را به خود جلب کرده است. اگرچه، در مورد بیت کوین، اطلاعات عمدتا معاملات است.

بیت کوین در واقع فقط یک لیست است. شخص A، X بیت کوین به شخص B فرستاد، شخص B، Y بیت کوین به شخص C  فرستاد و ... . با اضافه شدن این تراکنش ها، جایگاه کاربران شخصی مشخص می شود. نام دیگر بلاک چین یک "لیست توزیع شده" (distributed ledger) است که بر تفاوت کلیدی بین این تکنولوژی و Word doc (اسناد ورد) تاکید دارد.

بلاک چین بیت کوین عمومی است. هر کس می تواند آن را به صورت کامل دانلود کند یا به هر سایتی که آن را تجزیه و تحلیل می کند، سر بزند. . برای مثال می توانید ببینید که (15N3yGu3UFHeyUNdzQ5sS3aRFRzu5Ae7EZ) 0.01718427 بیت کوین به (1JHG2qjdk5Khiq7X5xQrr1wfigepJEK3t) در تاریخ 14 اوت 2017، بین ساعات 11:10 و 11:20 قبل از ظهر فرستاده است. شما اگر بسیار ماهر بودید احتمالا می توانستید دریابید که چه کسی این آدرس ها را کنترل می کند (رشته های طولانی اعداد و حروف). شبکه بیت کوین کاملا ناشناس نیست، هرچند اتخاذ اقدامات احتیاطی مطمئن، ارتباط افراد با تراکنش ها را بسیار سخت می سازد.

5. مسئله اعتماد: 

با وجود اینکه بیت کوین کاملا عمومی است، وارد شدن به آن بسیار دشوار است. بیت کوین فیزیکی نیست (مجازی است)، بنابراین شما نمی توانید با گاو صندوق یا دفن آن در یک جای ناشناس از آن محافظت کنید. به صورت تئوری، تنها چیزی که سارق برای دزدیدن نیاز دارد این است که یک خط در دفتر کل (ledger) اضافه کند؛ شما همه دارای خود را به من پرداخت کردید.

برای جلوگیری از اتفاق، شما نیاز به اعتماد دارید. بنابراین یک راه حل ساده می تواند انجام معامله در یک مرجع مرکزی بی طرف باشد. در یک بانک. هر چند بیت کوین این کار را غیر ضروری کرده است. (شاید تصادفی نیست که توضیحات اصلی Satoshi در اکتبر 2008 منتشر شد، زمانی که اعتماد به بانک ها در پایین ترین حد ممکن بود.) شبکه بیت کوین غیر متمرکز است. هر کس دیگری را زیر نظر دارد. هیچ کس نیازی به شناخت یا اعتماد کسی ندارد. با فرض این که همه چیز به صورت از قبل تعیین شده کار می کند، پروتکل های رمزنگاری اطمینان می دهند که هر بلوک از تراکنش ها تا آخر در یک زنجیره ی طولانی و تغییرناپذیر قرار دارند.

 

6. استخراج بیت کوین: 

به صورت ساده، استخراج، فرایند اضافه کردن بلوک های جدید به بلاک چین بیت کوین و تولید بیت کوین جدید است. استخراج با القای یک وضعیت قرعه کشی، تضمین می کند که هیچ یک از افراد یا گروهی از مردم نمی توانند کنترل کنند که کدام بلوک بعدی در بلاک چین قرار دارد.

استخراج کنندگان بیت کوین یک عنصر حیاتی از شبکه بیت کوین هستند. استخراج کنندگان فعال تلاش می کنند که بلوک بعدی در زنجیره را با استفاده از قدرت پردازشی خود با انجام محاسبات الگوریتمی ریاضی مربوط به معاملات بیت کوین، استخراج کنند.  

هنگامی که یک راه حل پیدا می شود، یک بلوک جدید به زنجیره موجود اضافه می شود و یک هش ایجاد می شود که توسط گره های (nodes) دیگر مورد تایید قرار می گیرد. یک هش hash)) راه حل رمزنگاری اثبات کار را نشان می دهد و اعتبار معاملات را تایید می کند. تقریبا هر ده دقیقه یک بلوک جدید از معاملات توسط استخراج کنندگان تایید می شود.

استخراج یک فرآیند دشوار است که به وصورت هدفمند، شامل استفاده از حجم زیادی از منابع برق به عنوان یک مکانیسم می شود تا  تعداد بلوک های استخراج شده در روز را پوشش دهد.

استخراج کنندگان به ازای بلوک هایی که استخراج می کنند و همچنین هزینه های شبکه ای که کاربران برای انتشار معاملات پرداخت می کنند، مقدار معینی بیت کوین پاداش می گیرند. مقدار بیت کوین دریافت شده توسط استخراج کنندگان با گذشت زمان کاهش می یابد، زیرا بیت کوین بیشتری استخراج می شود.

اولین بلوک های استخراج شده ی بلاک چین، به ازای هر بلوک پاداشی به اندازه ی 50 بیت کوین ایجاد می کرد. پروتکل بیت کوین شامل مکانیسمی است که پاداش بلوک را کاهش می دهد تا پیوسته مقدار استخراج بیت کوین را محدود کند. هر 210،000 بلوک (تقریبا هر چهار سال) پاداش در هر بلوک نصف شده است. این فرآیند نصف کردن (halving) نامیده می شود. نصف شدن مهم است، زیرا قیمت بیت کوین در طول زمان به طور قابل توجهی افزایش یافته است و انتظار می رود که به دلیل کمبود آن، قیمت بالا حفظ شود.

7. آدرس بیت کوین چیست؟

آدرس بیت کوین مانند یک شماره حساب بانکی است. آدرس بیت کوین با 1 یا 3 شروع می شود مانند:

1snowqQP5VmZgU47i5AWwz9fsgHQg94Fa

تفاوت بین شماره حساب بانکی و یک آدرس بیت کوین این است که یک کیف پول میتواند چندین آدرس داشته باشد و آنها نام های مربوط به خودشان را ندارند.

آدرس بیت کوین می تواند چندین بار برای تبادل بیت کوین مورد استفاده قرار گیرد. هر چند توصیه می شود از آدرس جدید استفاده شود، زیرا اگر از آدرس قدیمی به صورت چند باره استفاده کنید، رفتار هزینه ای شما می تواند ردیابی شود. این اتفاق وقتی رخ می دهد که یک شخص بلاک چین را برای آدرسی که شما اغلب از آن استفاده می کنید، مرور کند. بنابراین، برای حفظ حریم خصوصی خود، توصیه می شود برای معاملات جدید، آدرس جدید بیت کوین بسازید.

نوشته شده در تاریخ 1398/4/24 ترجمه شده از:

 lifewire

investopedia

bitwala

 

 

What is Bitcoin?

Bitcoin was the first popular cryptocoin. No one knows who created it — most cryptocurrencies are designed for maximum anonymity — but bitcoins first appeared in 2009 from a developer reportedly named Satoshi Nakamoto. He has since disappeared and left behind a Bitcoin fortune.

Because bitcoin was the first major cryptocurrency, all digital currencies created since then are called altcoins, or alternative coins. Litecoin, Peercoin, feathercoin, Ethereum, and hundreds of other coins are all altcoins because they are not bitcoin.

One of the advantages of bitcoin is that it can be stored offline on a person's local hardware, like a secure hard drive. That process is called cold storage, and it protects the currency from being stolen by others. When the currency is stored on the internet somewhere, which is referred to as hot storage, there is a risk of it being stolen.

On the flip side, if a person loses access to the hardware that contains the bitcoins, the currency is gone forever. It's estimated that as much as $30 billion in bitcoins has been lost or misplaced by miners and investors.

Why Bitcoin Is so Controversial

Various recent events turned bitcoin into a media sensation.

From 2011 to 2013, criminal traders made bitcoins famous by buying them in batches of millions of dollars so they could move money outside of the eyes of law enforcement and tax collectors. Subsequently, the value of bitcoins skyrocketed.

Scams, too, are very real in the cryptocurrency world. Naive and savvy investors alike can lose hundreds or thousands of dollars to scams.

Bitcoins and altcoins are especially controversial because they take the power of issuing money away from central banks and give it to the general public. Bitcoin accounts cannot be frozen or examined by tax inspectors, and middleman banks are completely unnecessary for bitcoins to move. Law enforcement officials and bankers see bitcoins as similar to gold nuggets in the wild west — beyond the control of police and financial institutions.

How Bitcoins Work

Bitcoins are completely virtual coins designed to be self-contained for their value, with no need for banks to move and store the money. Once you own bitcoins, they behave like physical gold coins. They possess value and trade just as if they were nuggets of gold in your pocket. You can use your bitcoins to purchase goods and services online with businesses that accept them, or you can tuck them away and hope that their value increases over time.

Bitcoins are traded from one personal wallet to another. A wallet is a small personal database that you store on your computer drive, smartphone, tablet, or somewhere in the cloud.

Bitcoins are forgery-resistant because multiple computers, called nodes, on the network must confirm the validity of every transaction. It is so computationally intensive to create a bitcoin that it isn't financially worth it for counterfeiters to manipulate the system.

The Blockchain

Bitcoin is a network that runs on a protocol known as the blockchain. A 2008 paper by a person or people calling themselves Satoshi Nakamoto first described both the blockchain and bitcoin, and for a while the two terms were all but synonymous. The blockchain​ has since been conceptually divorced from its first application, and thousands of blockchains have been created using similar cryptographic techniques. This history can make the nomenclature confusing. "Blockchain" sometimes refers to the original, bitcoin blockchain; other times it refers to blockchain technology in general, or to any other specific blockchain, such as the one that powers Ethereum​.

The basics of blockchain technology are mercifully straightforward. Any given blockchain consists of a single chain of discrete blocks of information, arranged chronologically. In principle this information can be any string of 1s and 0s – emails, contracts, land titles, marriage certificates, bond trades – and this versatility has caught the eye of governments and private corporations. In bitcoin's case, though, the information is mostly transactions.

Bitcoin is really just a list. Person A sent X bitcoin to person B, who sent Y bitcoin to person C, etc. By tallying these transactions up, everyone knows where individual users stand. Another name for a blockchain is a "distributed ledger," which emphasizes the key difference between this technology and a well-kept Word doc. Bitcoin's blockchain is public. Anyone can download it in its entirety or head to any number of sites that parse it. You can see, for example, that 15N3yGu3UFHeyUNdzQ5sS3aRFRzu5Ae7EZ sent 0.01718427 bitcoin to 1JHG2qjdk5Khiq7X5xQrr1wfigepJEK3t on August 14, 2017, between 11:10 and 11:20 a.m. If you were law enforcement or otherwise very sophisticated, you could probably figure out who controlled these addresses (the long strings of numbers and letters). Bitcoin's network is not totally anonymous, in other words, though taking certain precautions can make it very hard to link individuals to transactions.

TrusDespite being absolutely public – or rather because of it – bitcoin is extremely difficult to tamper with. It has no physical presence, so you can't protect your bitcoin by locking it in a safe or burying it in the Canadian wilderness. In theory, all a thief would need to do to take it from you would be to add a line to the ledger, you paid me everything you have. A related worry is double spending. If a bad actor could spend some bitcoin, then spend it again, confidence in the currency's value would quickly evaporate.

To prevent either from happening, you need trust. In this case, the accustomed solution would be to transact through a central, neutral arbiter. A bank. Bitcoin has made that unnecessary, however. (It is probably not a coincidence Satoshi's original description was published in October 2008, when trust in banks was at a multigenerational low.) Rather than having a reliable authority keep the ledger and preside over the network, the bitcoin network is decentralized – everyone keeps an eye on everyone else. No one needs to know or trust anyone; assuming everything is working as intended, the cryptographic protocols ensure that each block of transactions is bolted onto the last in a long, immutable chain.

What is Bitcoin mining?

In one easy-to-remember phrase, mining is the process of adding new blocks to the Bitcoin blockchain and the generation of new bitcoin. Mining induces a lottery-type situation, which ensures that no one person or group of people can control what block is next included in the blockchain.

Bitcoin miners form a crucial element of the Bitcoin network. Active miners attempt to mine the next block in the chain by using their computing power to run mathematical, algorithmic calculations relating to Bitcoin transactions.

When a solution is found, a new block is added to the existing chain and a hash is generated, which undergoes verification by the other nodes. A hash signifies the encrypted proof-of-work solution and confirms the validity of transactions. Approximately every ten minutes a new block of transactions is validated by the miners.

Mining is a difficult process that purposefully involves the use of large amounts of electricity resources as a mechanism to cap the number of blocks mined per day.

Miners are rewarded with a certain amount of bitcoin for the blocks that they mine, as well as the network fees that users pay to broadcast their transaction. The amount of bitcoin received by miners decreases over time as more bitcoin is mined.

The first mined blocks of the Bitcoin blockchain created block rewards of 50 bitcoin each. However, Bitcoin’s protocol includes a mechanism that reduces the block reward to steadily limit the amount of bitcoin mined. Every 210,000 blocks (approximately, every four years) the reward per block is halved. This process is called “halving”. Halving is also important because the price of bitcoin has increased significantly over time and it’s expected that it will continue to maintain a high price as scarcity increases.

What is a Bitcoin address?

A Bitcoin address is like a traditional bank account number. Bitcoin addresses either begin with a 1 or 3 and look like this 1snowqQP5VmZgU47i5AWwz9fsgHQg94Fa.

The difference between bank account number and a Bitcoin address is that a single wallet can have multiple addresses and they do not have names attached to them.

Bitcoin addresses can be used multiple times to transact bitcoin. However, it’s recommended to use new bitcoin addresses since your spending behavior can be tracked if you re-use old addresses multiple times. This could happen if someone browsed the blockchain for an address that you used frequently. Thus, for your own privacy, it’s recommended to generate new Bitcoin addresses for new transactions.

اشتراک گذاری بازگشت به منو بازگشت به بالا