طرز تهیه فالوده شیرازی
1. فالوده: فالوده شیرازی که معرف حضورتان هست. مطمئنا همه بارها آن را امتحان کرده و طعم عالی اش را چشیده اید، حال چه با بستنی سنتی زعفرانی، چه با آبلیمو یا شربت آلبالو. اما این دسر خنک و خوشمزه را میتوانید در خانه هم به راحتی تهیه کنید.

البته برای تهیه فالوده در منزل باید از قبل برنامه ریزی کنید چون شیره آن باید 4-5 ساعت در فریزر بماند. در ضمن رشته فالوده را باید از قبل آماده داشته باشید. در ادامه طرز تهیه فالوده شیرازی خوش عطر و خوشمزه را برای شما توضیح خواهیم داد.

2. طرز تهیه فالوده شیرازی:  

مرحله ی اول:

در ابتدا، شکر و آب را درون قابلمه بریزید و روی حرارت مخلوط کنید تا شکر حل شود و کمی شربت غلظت پیدا کند. پس از خنک شدن گلاب را به آب و شکر اضافه نمایید سپس درون کاسه ای فلزی بریزید و به مدت 4 – 5 ساعت درون فریزر قرار دهید تا بسته و یخی شود.

مرحله ی دوم:

رشته فالوده را از بسته بندی خارج کنید و داخل آب در حال جوشیدن بریزید و اجازه دهید به مدت 15 دقیقه با حرارت ملایم رشته ها بپزند و نرم شوند. پس از نرم شدن رشته ها را داخل آبکش بریزید و با آب سرد آبکشی کنید. بگذرید آب اضافی اش خارج شود.

مرحله ی سوم:

شیره(مخلوط آب و شکر و گلاب) را پس از مدت زمانی که گفته شد از فریزر خارج کنید و با قاشق هم بزنید. اگر یخ زده بود با وسیله ای بکوبید تا کمی نرم شود سپس رشته‏ی فالوده های آبکشی شده را به آن اضافه کنید و آرام مواد را مخلوط کنید تا کم کم نودل ها سرد و سفت شوند سپس درون ظرفی بریزید و به همراه آبلیمو، بستنی، شربت آلوبالو و ... سرو کنید.

3. طرز تهیه رشته ‏ی فالوده:

به منظور تهیه این دسر به یک ساعت زمان و مواد اولیه زیر نیاز دارید.

مواد لازم:

نشاسته گل

700 گرم

آب ولرم

یک و نیم لیتر

 

دستور پخت:

1. آب ولرم را به نشاسته اضافه کنید و با هم زن برقی آنقدر بزنید تا تمام نشاسته حل شود.

2. اکنون نشاسته حل شده را روی حرارت زیاد شعله اجاق گاز قرار دهید و دائما هم بزنید. اگر مرتب مایه را بهم نزنید، نشاسته گلوله می‌شود و خمیر به دست نمی‌آید.

3. کمی که مایه سفت شد، حرارت را کمی کاهش دهید و مجدا بهم بزنید تا در نهایت مایه به رنگ تقریبا کرم درآمده و حالت خمیری پیدا کند. در این مرحله باید بتوانید خمیر را در وسط ظرف جمع کنید. تقریبا ۲۰ الی ۳۰ دقیقه زمان نیاز است تا نشاسته تبدیل به خمیر شود.

4. همانطور که خمیر داغ است آن را درون دستگاه غذا ساز، چرخ گوشت یا ماشین آشپزخانه که (قطعه ی رشته ساز دارند) بریزید. ظرفی که حاوی آب سرد (آب صفر درجه سانتیگراد) است را در قسمت خروجی دستگاه قرار دهید تا رشته‌ها در آن  قرار بگیرند.

5. مرتبا آب سرد روی رشته فالوده بریزید تا کاملا خنک شود.

6. اکنون رشته آماده است و می‌توانید آن را به شربت اضافه کنید.

 نکته:

  • حتما باید نشاسته کاملا در آب حل شده باشد و سپس آن را روی حرارت قرار دهید، در غیر اینصورت گلوله گلوله شده و تبدیل به خمیر نمی‌شود.
  • زمان نسبتا زیادی برای خمیر شدن نشاسته نیاز است، بنابراین شکیبا باشید و دائما مایه را بهم بزنید. این نکته بسیار حائز اهمیت است که مداوم مایه هم زده شود.

4. طرز تهیه شربت فالوده:

به منظور تهیه این دسر به ۱۰ دقیقه زمان )این مدت شامل زمانی که رشته باید در یخچال بماند، نیست) و مواد اولیه زیر نیاز دارید.

مواد لازم:

شکر

500 گرم

آب

700 سی سی

گلاب

نصف استکان

 
5. شیوه آماده سازی شربت:
  • شکر، آب و گلاب را با یکدیگر مخلوط کنید، به گونه‌ای که شکر کاملا حل شود.
  • اکنون باید شربت به حالت جامد و یخی تبدیل شود، برای این کار سه روش وجود دارد. اول اینکه از دستگاه بستنی می‌توانید استفاده کنید. اگر دستگاه بستنی ساز در دسترس ندارید، در یک ظرف بزرگ یخ خرد شده بریزید و ظرف حاوی شربت را در ظرف حاوی یخ قرار دهید و آنقدر بهم بزنید تا حالت جامد و یخی پیدا کنید. در حالت سوم می‌توانید ظرف حاوی شربت را در فریزر قرار دهید و هر نیم ساعت یکبار آن را کاملا بهم بزنید، آنقدر اینکار را انجام دهید تا کاملا به حالت جامد و یخی تبدیل شود.
  • رشته‌ها را نیز از داخل آب یخ خارج کرده به ظرف حاوی شربت یخی اضافه می‌کنیم و یخ پودر شده را با رشته‌های فالوده مخلوط می‌کنیم تا همدیگر را بپوشانند.

فالوده را تا زمان سرو باید در فریزر نگه دارید. هنگام سرو مقداری آبلیو یا شربت آلبالو کنار آن سرو کنید. اگر فالوده را همراه با بستنی سرو می‌کنید، بهتر است از آبلیو استفاده کنید، زیرا شربت آلبالو باعث می‌شود، خیلی شیرین شود. اکنون طرز تهیه رشته فالوده را می‌دانید و می‌توانید خودتان در منزل این دسر بی نظیر را تهیه کنید.

6. آموزش تهیه دسر خانگی(فالوده رشته ای):

مواد لازم: آب: ۲ پیمانه، گلاب: یک فنجان سر خالی، نشاسته مرغوب: ۲۵۰ گرم.

طرز تهیه: ابتدا آب را با نشاسته مخلوط کنید تا صاف شود. آن را روی حرارت بگذارید و مرتب هم بزنید تا پخته شود.  گلاب را به آن اضافه کرده، به هم زدن ادامه دهید.

تقریبا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا نشاسته کاملا سفت و کشدار شود. پس از این مدت و کشدار شدن نشاسته، آن را به صورت یک گلوله کف ظرف جمع کنید. در این مرحله ظرف بزرگی را پر از یخ کنید. چرخ گوشتی که پنجره ریز داشته باشد آماده کنید و گلوله نشاسته را با آن چرخ کنید و مستقیم رشته‌ها را در ظرف یخ بریزید و مرتب با دست‌ هم بزنید تا رشته‌ها به صورت یخی در آیند. در انتها فالوده را در ظرف‌های مخصوص فالوده‌خوری بریزید و با مقداری شربت آبلیمو و گلاب مخلوط کرده و نوش جان کنید.

نوشته شده در تاریخ 1398/4/8

 

اشتراک گذاری بازگشت به منو بازگشت به بالا