روش های فریز کردن غوره

1. روش نگهداری غوره (فریز کردن غوره، پودر غوره، ترشی و شور غوره):

1. بهترین روش نگهداری غوره چیست؟

غوره برای طعم دادن و خوشمزه تر کردن خوراک ها و خورش ها از جمله مسمای بادمجان، آلو اسفناج، کرفس، قرمه سبزی، نعنا جعفری و دلمه ها و... استفاده می شود. در این مطلب  چند روش نگهداری این میوه ترش و خوشمزه آشنا می شوید تا همیشه در دسترستان باشد.

2. آشنایی با چند روش نگهداری غوره:

به روش های مختتلفی می توان از مزایای غوره بهره مند شد. آبغوره، گرد غوره، ترشی غوره، شور غوره، رب غوره و غوره فریز شده از مهمترین روش های نگهداری غوره است.

3. فریز کردن غوره:

غوره ها را خوب بشویید. دانه کرده و از خوشه جدا کنید. روی دستمال نخی تمیز پهن کنید تا آب آن برود. وقتی کاملا خشک شدند بسته بندی کرده و داخل فریزر نگهداری کنید.

اگر غوره ها را خیس در فریزر بگذارید، به هم می چسبند. وقتی غوره های خشک را فریز می کنید، زمان استفاده به راحتی می توانید غوره ها را حتی دانه دانه بردارید و به هم نمی چسبند و کاملا جدا هستند.

برای فریز کردن، غوره را داخل نایلون بریزید یا ظرف در دار قرار دهید. فقط دقت کنید که خوب در آن را ببندید.

غوره فریزشده  بعد از اینکه از فریزر در بیاید تغییر رنگ داده و رو به قهوه ای می رود. غوره فریزشده را، مثل غوره تازه برای بعضی از غذا ها استفاده کنید. قرمه سبزی را فوق العاده خوشمزه می کند. بد نیست امتحان کنید.

4. فریز کردن پوره غوره: یک روش دیگر فریز کردن غوره است که غوره را با چند قالب کوچک یخ یا کمی روغن در مخلوط کن پوره  کنیم. مخلوط سبز خوش رنگی به دست می آید که با فریز کردن هم رنگ سبزش باقی می ماند. پوره غوره را داخل قابل یخ بریزید و در فریزر قرار دهید.

پس از یخ زدن، از قالب خارج کرده ودر کیسه تیره و مصون از نور مجددا در فریزر قرار دهید. برخی قبل از فریز کردن، غوره ها را 30 ثانیه در آب جوش جوشانده و بعد بلافاصله در آب یخ می ریزید تا به سرعت خنک شود.

سپس در آبکش می ریزند تا آبش برود. پس از آن در ظرف مخصوص یا در کیسه، بسته بندی کرده و در فریزر قرار دهند.

5. چه غوره ای برای فریز کردن مناسب است؟

غوره های ریز و بدون دانه یا اصطلاحا غوره عسگری برای فریز کردن مناسب ترند.

6. روش نگهداری غوره به صورت شور:

در قدیم که فریزر نبود، برای نگه داشتن غوره های درسته، از این دو روش بیشتر استفاده کرده اند. بهتر است از غوره های بی دانه استفاده کنید. برای تهیه ترشی، غوره های دانه دانه شده، را بشویید و بگذارید کاملا خشک شود. درون شیشه ای تمیز ریخته و روی آن را با آبغوره پر کنید. این غوره های ترش برای فصلهایی که غوره نیست عالی هستند. برای تهیه شور غوره هم باید غوره های دان شده را خوب شسته و خشک کنید. غوره ها را داخل ظرف مورد نظر بریزید. در ظرفی آب و نمک و سرکه را بجوشانید. به ازای هر دو لیوان آب یک قاشق غذا خوری نمک و دو قاشق سرکه بریزید. روی حرارت بگذارید تا بجوشد. بعد شعله را خاموش کنید و بگذارید سرد شود. مایع را روی غوره ها بریزید. به آرامی غوره ها را به سمت پایین حرکت دهید تا هوای اضافی آن خارج شود. در شیشه را بگذارید و داخل یخچال یا محلی خشک و خنگ نگهداری کنید، برای داخل غذا، حتی غذا و کنار غذا؛ چاشنی خوبی است.

برای تهیه غور غوره می توانید ظرف غوره ها را با سرکه دو سوم آب جوشیده و کمی نمک پر کنید. می توانید چند عدد برگ مو روی شیشه غور غوره بگذارید. در آن را ببندید و در یخچال  بگذارید.

7. روش نگهداری غوره به صورت پودر غوره:

این چاشنی، خوری را بسیار لذیذ و خوش طعم می کند. برای تهیه پودر غوره بی دانه استفاده کنید. غوره های دان شده را می شوییم و روی پارچه نخی تمیز پهن می کنیم. در محلی  آفتاب گیر قرار می دهیم تا خشک شوند. سپس آن ها را آسیاب می کنیم. پودر غوره را در ظرفی درب دار و در محلی خشک نگهداری کنید. برای افزایش زمان ماندگاری می توان کمی نمک به آن اضافه کرد.

نکته:  می توانید مقداری غوره خشک را درسته نگه داشته و برای بعضی خورش ها مثل خورش بادمجان استفاده کنید.

8. روش نگهداری غوره به صورت آبغوره: آبغوره طعم بسیار خوبی به سالاد  و غذا می دهد و غوره ها را دانه دانه کرده و به خوبی بشویید. بگذارید آبکش برود و با آبمیوه گیری یا دستگاه مخصوص  آنها را بگیرید. در مخلوط کن نریزید، چون دانه های غوره را خرد کرده و آبغوره گس و تلخ مزه می شود. آبغوره را از صافی پارچه ای تمیز رد کنید. با کمی نمک بجوشاند. وقتی سرد و ته نشین شد درون شیشه های خشک و تمیز بریزید. سپس شیشه ها را در قابلمه ای حاوی آب قرار دهید و روی  حرارت بگذارید تا بجوشد.  

نوشته شده در تاریخ 1398/7/1 

اشتراک گذاری بازگشت به منو بازگشت به بالا