چگونه گل های طبیعی را در مایکروویو خشک کنیم؟

1. چگونه گل های طبیعی را در مایکرویو خشک کنیم؟  مایکروویو برای گلهایی با تعداد گلبرگ زیاد و سطوح پرزدار و چسبناک مناسب است. گل های رز، آهاری و گل های جعفری بهترین گزینه برای این کار هستند. این گل ها را زمانی که نیمه باز بوده و قبل از این که گلبرگ ها شروع به ریختن کنند بچینید.

در این روش ساقه ها را بسیار کوتاه کنید. حدود دو نیم تا پنج سانتی متر.

1.  دور ساقه ها را سیم پیچی کنید: ساقه ها بعد از خارج شدن از مایکروویو انعطاف پذیر نخواهند بود. بنابراین اگر می خواهید ساقه ی گل ها حالت خاصی داشته، خمیئده شده و طبیعی تر به نظر برسند، سیم درجه ی 20 یا 24 گلسازی را به صورت مارپیچ به دور ساقه بپیچید. اگر چه بهتر است از فلز در مایکروویو استفاده نکنید.

2. در یگ ظرف مناسب برای مایکروویو مخلوط خشک کننده بریزید: ماده ی خشک کننده، ماده ای است که رطوبت را جذب می کند. ژل سلیکا بهترین گرینه برای گلبرگ های ظریف و رنگارنگ است. همچنین می توانید از  خاک بستر گربه با مخلوط 50/50 بوراکس و آرد ذرت نیز استفاده کنید. ظرف را به عمق 2 و نیم تا 5 سانتی متر پر کنید.

3. گل ها را در ماده ی خشک کن دفن کنید: گل ها را با دقت از گوشه  ی بالایی سمت راست ظرف با فاصله های 2 سانتی متری از هم قرار دهید و به آرامی از ماده ی خشک کننده روی آنها به طوری که گل ها دفن شوند، بریزید. اگر گلبرگ ها تا شدند یا شکل طبیعی خود را از دست دادند از یک خلال ددان برای درست کردن آن ها استفاده کنید. ابتدا با یک دو گل شروع کنید تا روند کار را یاد بگیرید و بفهمید که برای هر گل چه میزان حرارت و زمان لازم است.

4. یک فنجان آب هم در مایکروویو قرار دهید: یک فنجان آب جداگانه و کم عمق، برخی از انرژی مایکروویو را جذب می کند. این کاز از سوختن تصادفی یا خشک شدن بیش از حد گل ها جلوگیری می کند.

5. ظرف را در مایکروویو قرار داده و برای دو دقیقه به آن گرما دهید: با یک خلال دندان مواد خشک کننده آن ها را بررسی کنید. اگر نمی توانید این کا ر را بکنید، ظرف را برای یک دقیقه حرارت داده و سپس چک کنید. اگر لازم بود مجددا آن را در فر بگذارید. فقط یادتان باشد یک دقیقه آن را چک کنید تا بیش از حد خشک نشود. این روش دارای آزمایش و خظای بسیاری است. زیرا تنوع زیادی بین گل ها و مایکروویو ها وجود دارد. بعضی از گل های آفتابگردان در این روش یا تنظیمات کم مایکروویو بسیار عالی می شوند. توجه کنید که برای خشک کردن گلهای مختلف درجه حرارت مختلفی لازم است.

6. اجازه دهید یک روز کامل سرد شود: ظرف را از مایکرو ویو خارج کرده و درب ظرف را بپوشانید و فقط یک درز کوچک روی درب ظرف ایجاد کنید و آن را 24 ساعت به حال خود بگذارید. ماده ی خشک کن به ویژه ژل سلیکا مدت زمان بیشتری را برای خنک شدن نیاز دارد. گل کوکب، بنفشه ی دورگه و گل صد تومانی به 36 ساعت زمان نیاز دارد. گل های بزرگ تر و ضخیم تر مانند رز، میخک قرنفلی ممکن است 10 ساعت زمان هم برایشان کافی باشد.

7. ماده ی خشک کن را از روی گل ها پاک کنید: بعد از اینکه ماده سرد شد، گل ها را با ظرافت و به آرامی از آن خارج کنید. پایین گل ها را گرفته و آن ها را از زیر بیرون بکشید و با یک فرچه روی گل ها را به آرامی تمیز کنید. در صورت تمایل آن ها را با یک اسپری مو یا اسپری مخصوص گل محافظت کنید. توجه داشته باشید ماده ی خشک کن را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

نوشته شده در تاریخ 1398/6/18

اشتراک گذاری بازگشت به منو بازگشت به بالا