استراتژی های شگفت انگیز برای جذب مشتری

1.  جذب مشتری:

در هر منطقه از فعالیت، داشتن یک استراتژی بازاریابی به خوبی تعریف و اجرا شده است. این بدان دلیل است که از این راهکار هاست که می توانید افراد بیشتری را با نام تجاری خود بشناسید و در نتیجه مشتری های بیشتری را به خود جلب کنید. این برنامه ریزی استراتژیک باید دائما و از نزدیک دنبال شود تا اطمینان حاصل شود که نتایج مورد انتظار برای هر اقدام مثبت است. بیشتر کار آفرینان می دانند که داشتن یک برنامه جامع از اقدامات برای ارتقاء یک تجارت ضروری است. با این حال بسیاری از آنها هنگامی که زمان تصمیم گیری در مورد بهترین استراتژی ها می رسد، سوال دارند. اولین چیزی که باید درک کنید این است که هیچ استراتژی بازاریابی خاصی برای هر تجارت وجود ندارد. موفقیت هر استراتژی بستگی به نحوه اجرای آن، مخاطب هدف و البته نوع تجارت دارد.

2. چرا باید تجارت خود را ارتقاء دهیم؟

در هر زمینه ای از تجارت، شما باید یک استراتژی بازاریابی خوب و منظم داشته باشید تا کسب و کار شما بدون توجه به کار آنلاین بودن یا نبودن، به اشکال مختلف تبلیغ شود. هرچه مردم بیشتر درباره محصولات یا خدمات شما بشنوند، شانس سود شما بیشتر می شود. این حقیقت را نمی توان از هر کسی که با اینترنت سرو کار دارد فراموش کرد. رقبای زیادی وجود دارد و مشتریان  به دنبال راه حل هایی هستند که می توانید به راحتی پیدا کنید. از این گذشته، با توجه به اینکه بازار دیجیتال در حال گسترش است، کافی نیست فقط یک محصول یا خدمات خوب داشته باشید.

3. استراتژی بازاریابی چیست؟

قبل از اینکه در مورد اصول اولیه صحبت کنیم تا به شما در جذب مشتری بیشتر کمک کنیم، باید توضیح دهیم که یک استراتژی بازاریابی چیست؟ این اصطلاح به ویژه در بازار دیجیتال بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، اما این بدان معنا نیست که آنقدر گسترده منتشر شده است که همه واقعا آن را به طور کلی درک می کنند. (چندین اصطلاح دیگر در دنیای آنلاین وجود دارد که می توانید معنی آنها را با واژه نامه این کار آفرین دیجیتال بهتر درک کنید. اصولا استراتژی بازاریابی چیزی فراتر از برنامه ریزی کلیه اقدامات برای ارتقاء برند، محصول یا خدمات شما از قبل و نظارت بر نتایج اینگونه اقدامات نیست تا درک کنید که چه چیزی باید حفظ شود و چه چیزی می تواند بهبود یابد. علاوه بر این، داشتن یک استراتژی بازاریابی همچنین به معنای تبلیغ محصول، خدمات شما به بهترین وجه ممکن به مشتری است. این بدان معناست که سعی نمی کنید تمام وقت بفروشید و به مردم بگویید آنچه باید و نباید انجام دهند، بلکه ارزشهایی را که ارائه می دهید به مردم اراده می دهند و راه حل های پیشنهادی را اراده می دهند. البته، تمام تبلیغات محصول شامل کمپین ها و نسخه هایی نیز هستند.

4. چرا داشتن استراتژی بازاریابی مهم است؟

واضح است که بهترین بازاریابی برای یک محصول، فروش کالایی است که شما به مخاطبان خود ارائه می دهید. با این حال، شما قبل از شروع اقدامات تبلیعاتی خود باید یک استراتژی بازاریابی خوب و منظم داشته باشید، زیرا  بیشتر از فروش، ارائه چیزی با ارزش به مردم بسیار مهم است. شما باید راه حل های مرتبط را نشان دهید، این بهترین راه برای جذب مشتری است. حتی اگر شما چیزی را به صورت آنلاین می فروشید، روند فروش هنوز شخصی است و نیاز دارد که شما روی مصرف کننده متمرکز شوید. شما باید یک هدف را به انجام برسانید و کمک به مصرف کنندگان، یک هدف عالی متمرکز شوید. اگر به استراتژی هایی فکر می کنید که به نوعی می تواند نشان دهد  که محصول یا خدمات شما چقدر می تواند زندگی مردن را تغییر دهد، می توانید مشتریان خود را به صورت طبیعی جذب کنید، این هم به افزایش  شما کمک می کند، زیرا اقدامات بازاریابی شما هزینه های بالایی نخواهد داشت. مهمترین نکته در برنامه ریزی اقدامات بازاریابی این است که می توانید در مورد استراتژی های کم هزینه و با تاثیر بالا فکر کنید که خلاق هستید و واقعا روی شخصیت شغلی شما متمرکز هستند.

5. نحوه جذب مشتری با یک استراتژی بازاریابی:

اکنون که فهمیدید استراتژی بازار یابی چیست و می دانید چقدر برای تجارت شما اهمیت دارد، ما با چند عنصر اصلی به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید مشتری های بیشتری را جذب کنید. البته هر شغلی مخاطب متفاوتی دارد که می خواهد به آن برسد. بنابراین، این بدان معنا نیست که همه اقدامات برای شما مناسب خواهد بود. نکته مهم در اینجا این است که تعداد عناصری را که می توانید برای افزایش تبلیغات خود استفاده کنید و از مواردی که برای شخصیت شما مناسب ترین هستند استفاده کنید. علاوه بر این، شما باید بدانید که لازم نیست فقط یک استراتژی بازاریابی برای تجارت خود انتخاب کنید. با برنامه ریزی می توانید بیش از یک اقدام برای برند خود ایجاد کنید. با گذشت زمان، خواهید فهمید که چه عواملی موثر است و می تواند آنچه را که مربوط به تجارت شما نیست، خنثی کند.

وبلاگ: وبلاگ یکی از بهترین استراتژی های شناخته شده است و توسط کسانی که می خواهند مشتری را به صورت آنلاین برای ارائه مطالب آموزشی و با کیفیت جذب کند، استفاده می شود. زیرا وقتی وبلاگ دارید می توانید پست هایی بنویسید که به سوالات مختلف پاسخ دهند ( از ابتدایی ترین تا فنی ترین) و راه حل های خاصی را برای مخاطبان خود نشان می دهند.

سئو: در صورت عدم دسترسی به پست های شما، در داشتن بلاگ با مطالب جالب زیادی برای مخاطبان خود استفاده نمی شود. کلمات کلیدی خود را به خوبی در متن های خود بکار ببرید، عناوینی را که مورد توجه  کاربران قرار می گیرد، محتوای کاملی بنویسید و به مخاطبان خود آموزش دهید.

نکته: مهم این است که تمام پست های خود را بهینه کنید تا افراد بتوانند هر زمان که به جستجوی یک اصطلاح مربوط به محتوای شما برسند.

بازاریابی ایمیل: بسیاری از مردم هنوز این فکر را دارند که ایمل دیگر یک استراتژی بازاریابی خوب نیست. از این گذشته، بسیاری از کاربران حتی زحمت خواندن پیام های ارسال شده به آنها را ندارند.

اما این چیزی نیست که اتفاق می افتد، به خصوص اگر ایمیل های شما دارای محتوای جالب برای افراد باشد، نه فقط تبلیغات محصولات یا خدمات شما.

به عنوان مثال یک خبر نامه ایجاد کنید و اطلاعات مهم را از طریق ایمل برای افرادی که آدرس ایمیل خود را در صفحه شما می گذارند ارسال کنید.

شبکه های اجتماعی: به طور کلی، رسانه های اجتماعی کانال بسیار خوبی برقراری ارتباط با مردم هستند، به این دلیل که در حال حاضر پیدا کردن شخصی که از هیچ یک از این اشکال معاشرت استفاده نمی کند دشوار است. به عنوان یک استراتژی بازاریابی، کاری که شما باید انجام دهید این است که بدانید شخصیت شما در کجاست: فیس بوک، اینستاگرام، لینکدین، تویتر یا اسنپ چت؟ به احتمال زیاد شما باید بیش از یک شبکه اجتماعی اقدامات بازاریابی را انجام دهید، اما مراقب باشید در مکانهایی که مخاطب شما وجود ندارد، خود را بیش از حد تحت فشار قرار دهید. و به یاد داشته باشید شبکه های اجتماعی شما نیز باید محتوا را ارائه دهند که ارزش افزوده را به کاربران اضافه کند. بنابراین فقط مارک تجاری خود را همیشه تبلیغ نکنید.

کانال ویدیویی: آیا می دانید بیش از 40% از مردم می گویند که ترجیح خود را برای مصرف محتوا با فرمت ویدیویی دارند؟

حقیقت این است که هنگام ایجاد فیلم، می توانید اطلاعات ارزشمندی را به مخاطبان خود منتقل کنید که به راحتی مصرف می شوند.

پس چرا از فیلم ها برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده نمی کنید و مشتری بیشتری را جذب می کنید؟

پیوندهای حمایت شده: پیوند های حمایت شده تبلیغاتی هستند که در صفحات دیگر پیوند می خورند، معمولا مربوط به مشاغل شما است، برای این کار مبلغی را برای ارتقاء می پردازید.

هدف از این پیوندها این است که افراد دیگری که مباحث مشابه شما را جست و جو می کنند اما هنوز محصول یا خدمات شما را نمی شناسند، می توانند شما را در وبلاگ های دیگر، شبکه های اجتماعی و وب سایت هایی به طور کلی که دنبال می کنند.

یک استراتژی بازاریابی که کاربران را بسیار خوشحال می کند، تبلیغات بومی است. دلیل این امر این است که این شکل تبلیغات پولی باعث برهم زدن مرور کاربران و تجربه در صفحاتی که در آن قرار دارند نیستند.

رادیو، تلویزیون، مجله و روز نامه: تبلیغات در رسانه های جمعی و رسانه های چاپی به نوع تجارت شما بستگی دارد. علاوه بر این، شما همچنین برای هزینه های مورد نظر خود برنامه ریزی کنید، از این گذشته، این نوع استراتژی بازاریابی معمولا نیاز به یک سرمایه گذاری بزرگتر دارد.

تبلیغات: در آخر، تبلیغات ایجاد کنید که کاربران را ترغیب به خرید بیشتر یا آوردن مشتریان جدید به صفحه شما کند.

نوشته شده در تاریخ 1398/6/13 ترجمه شده از: 

blog.hotmart

amazing marketing strategies to attract customers

In any area of activity, having a well-defined and implemented marketing strategy is ideal for your business to grow and be promoted in the most varied ways possible. This is because it is from these strategies that you can get more people to know your brand and thus, attract more customers.

This strategic planning must be constantly and closely followed up on, to make sure the expected results for each action are positive, and mainly, to ensure that the necessary adjustments are made.

Most entrepreneurs know it’s essential to have a thorough plan of actions to promote a business. However, a lot of them have questions when the time comes to decide upon the best strategies.

The first thing you need to understand is that there is no specific marketing strategy for each business.

The success of any strategy depends on how it’s implemented and carried out, the target audience, and, of course, the type of business.

Why should I promote my business?

In any area of business, you need to have a well-structured marketing strategy so that your business grows and is advertised in various forms, regardless of working online or not.

The more people hear about your products or services, the higher the odds your profit will increase.

This fact cannot be forgotten by anyone who works on the internet.

There are a lot of competitors and potential clients look for solutions that can be found easily.

On top of that, considering the digital market is in constant expansion, it’s not enough to just have a good product or service and let your work speak for itself.

What is Marketing Strategy?

Before we talk about the basics to help you attract more customers, we need to explain what a marketing strategy is.

This term is widely used, especially in the digital market, but it doesn’t mean that it’s so widely disseminated that everyone really understands it as a whole. (There are several other terms in the online world that you can understand their meaning better with this digital entrepreneur’s glossary).

Basically, marketing strategy is nothing more than planning all actions to promote your brand, product or service in advance and monitor the results of such actions to understand what should be maintained and what can be improved.

In addition, having a marketing strategy also means getting your product/service advertised to a potential customer in the best possible way. That means not trying to sell all the time and telling people what they should and shouldn’t do, but rather deliver value to people with what you provide and recommend solutions.

Of course, all product advertising also involves campaigns and releases

What is Marketing Strategy?

Before we talk about the basics to help you attract more customers, we need to explain what a marketing strategy is.

This term is widely used, especially in the digital market, but it doesn’t mean that it’s so widely disseminated that everyone really understands it as a whole. (There are several other terms in the online world that you can understand their meaning better with this digital entrepreneur’s glossary).

Basically, marketing strategy is nothing more than planning all actions to promote your brand, product or service in advance and monitor the results of such actions to understand what should be maintained and what can be improved.

In addition, having a marketing strategy also means getting your product/service advertised to a potential customer in the best possible way. That means not trying to sell all the time and telling people what they should and shouldn’t do, but rather deliver value to people with what you provide and recommend solutions.

Of course, all product advertising also involves campaigns and releases

How to attract customers with a marketing strategy

Now that you’ve understood what marketing strategy is, and know how important it is to your business, we’ll help you with a few key elements so you can attract more customers.

Of course, every business has a different audience it wants to reach. Therefore, that doesn’t mean that all actions will be right for you. The important thing here is to realize the number of elements you can use to increase your promotion and use those that are the most adequate for your persona.

In addition, you should also know that you don’t have to choose just one marketing strategy for your business. With planning, you can create more than one action for your brand. Over time, you will realize what works and can undo what is not relevant to your business.

Blog

A blog is one of the best-known strategies and is used by those who want to attract customers in an organic manner online and to deliver educational and quality content.

Because, when you have a blog you can write posts that answer different questions (from the most basic to the most technical) and that show specific solutions for your audience.

SEO

There’s no use in having a blog with lots of interesting content for your audience if your posts are not accessed.

Work your keywords well in your texts, test titles that catch the attention of users, write full content and really educate your audience.

The important thing is to optimize all your posts so that people can reach your content whenever they search for a term related to your niche.

E-mail marketing

Many people still have the idea that email is no longer a good marketing strategy; after all, many users don’t even bother to read any messages forwarded to them.

But that’s not what happens, especially if your emails have interesting content for people, not just advertising for your products or services.

Create a newsletter, for example, and send important information via email to people who leave their email addresses on your page.

Social networks

Social media, in general, is a great channel to communicate with the public, mainly because it’s currently difficult to find someone who doesn’t use any of these forms of socializing.

As a marketing strategy, what you need to do is understand where your persona is: Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter or Snapchat?

You’re likely to have to conduct marketing actions on more than one social network, but be careful not to push yourself too hard in places where your audience is not.

And remember: your social networks also need to provide content that adds value to users. So don’t merely advertise your brand all the time.

Video Channel

Did you know that over 40% of people say they have a preference for consuming content in video format?

The truth is that when you create videos, you can transmit valuable information to your audience that is easily consumed.

So why not use videos to advertise your products and services and attract more potential clients?

Sponsored links

Sponsored links are ads linked on other pages, usually one that is related to your business, for which you pay to be promoted.

The purpose of these links is that other people searching for topics similar to yours but still don’t know your product or service, can find you on other blogs, social networks and websites in general that they follow.

A marketing strategy that has pleased users immensely is native ads. This is because this form of paid advertising doesn’t disrupt users’ browsing and experience on the pages they’re on.

Radio, TV, magazines and newspapers

Just like OOH digital media, advertising in mass media and print media depends a lot on your type of business and the communication channels your audience most uses.

In addition, you also need to plan on the expenses you will have; after all, this type of marketing strategy usually requires a larger investment.

Promotions

Finally, create promotions that encourage users to buy more or bring new customers to your page.

اشتراک گذاری بازگشت به منو بازگشت به بالا